Sea of Thieves už čoskoro umožní vypnúť cross-play

Sea of Thieves

V prípade, že svoje hry hrávate radi s kamarátmi na PC, cross-play je skvelá vec. Problém však nastane, keď na PC hrajú vaši nepriatelia a sú omnoho obratnejší, než vy. Napríklad v Sea of Thieves.

PC hráči majú výhodu v tom, že hra im môže bežať bez problémov pri 60fps alebo ešte vyššom framerate, ak ho majú odomknutý. Na Xbox One aj One X však Sea of Thieves beží striktne v 30fps, čo sa odrazí aj na nižšej obratnosti napríklad pri streľbe. Rare to však vie. Producent hry Joe Neate sa vyjadril, že hráči, ktorí budú chcieť férovejší zážitok, si budú môcť vypnúť cross-play.

Zároveň to však znamená, že si nezahráte ani s hráčmi, ktorí budú hrať Sea of Thieves na Xboxe s pomocou klávesnice a myše. Neate tak potvrdil to, čo už skôr odhalil Razer na svojej stránke, a síce, že Sea of Thieves obdrží podporu klávesnice a myši na Xbox One.

Štúdio nám tak potvrdilo ďalšie dve novinky, ktoré môžeme čakať v blízkej budúcnosti. Najväčšou technickou novinkou v hre bude prerobený bojový systém. V rámci aktualizácie sa má zmeniť prakticky všetko, od streľby cez spätný ráz až po šermovanie. Inou chystanou novinkou je príbehový režim so systémom questov a tiež mód The Arena, v ktorom budete bojovať proti ostatným posádkam. Nadchádzajúca veľká aktualizácia, ktorá vychádza už 6. februára/února 2019, bude vyžadovať úplné preinštalovanie hry. Veľkosť hry sa však po aktualizácii zníži o 50%.

Sea of Thieves

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    PC obratnejší ani nie, ale vačší trtkovia a kaziči zábavy. Takže u mna jednoznačne odpojiť PC deti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *