Stolová hra Street Fighter je skutočnosťou, stojí za ňou Angry Joe

Street Fighter V
Známy herný youtuber Joe Vargas alias Angry Joe spojil sily s tvorcami stolnej Mega Man hry a predstavuje ďalšiu novinku. Na kickstarteri už teraz prebieha crowdfundingová kampaň na stolovú hru Street Fighter.

Stolová hra je oficiálne licencovaná a obsahuje množstvo obsahu zo Street Fighteru II, ktorý sa minulý rok dočkal ultra edície pre Nintendo Switch. Základná zostava ponúka celkovo 10 hrateľných figuriek, medzi ktorými je Ryu, Chun-Li, Ken, Zangief, Sagat, Guile, Blanka, E. Honda, Dhalsim a Vega. Všetky postavičky sú detailne vymodelované a nielen, že majú herný význam, ale tiež predstavujú zberateľský doplnok, na ktorý sa pekne pozerá. Na 58mm podstavci sa nachádzajú figurky o výške 65 až 85mm.

Street Fighter Battle Map

Ku každej postavičke je zároveň dostupných 40 hrateľných kariet, obojstranná kartička s postavou a hráčova plocha, na ktorej sa ukazuje damage a iné vlastnosti postavy v prebiehajúcom boji. A pretože hru tvoria aj zberateľské figurky, hráči ich budú presúvať po niektorom zo štyroch stageov prerobených na hracie plochy. Zahrnuté sú Martial Arts Dojo, Guile Air Force Base, Kousyu Street a Shopping District. V balení sú dostupné aj „3D“ doplnky, ktoré je možné rozložiť po mape a použiť ich v boji. Napríklad balvany, stoly alebo krabice.

Nechýbajú ani herné kocky a žetóny. Hra je určená pre 2 až 6 hráčov, kde Versus hra trvá 30 minút a Multi trvá zrejme len 15 minút na hráča. Hra bude mať okamžite po vydaní k dispozícii Boss expanziu, ktorá rozšíri hru o Akumu a M. Bisona, ako bossov, s ktorými bude súboj náročnejší. Okrem toho sú ohlásené štyri expanzie inšpirované hrami Street Fighter Alpha: Warriors Dreams, Street Fighter III: 3rd Strike, Street Fighter IV a Street Fighter V.

Tvorcovia chceli pôvodne vyzbierať len 400 000 dolárov, no už teraz vyzbierali $805 000 a do konca kampane ostáva ešte 24 dní. Podľa toho sa samozrejme objavujú nové ciele, ktoré chcú tvorcovia dosiahnuť. V súčasnosti už fanúšikovia odomkli štyri postavy a herné štýly Power-Ups, Tag Team a 3-on-3 Team Swap.

Street Fighter: The Miniatures Game môžete podporiť na Kickstarteri

Street Fighter The Miniatures Game

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *