Microsoft už naplno testuje FreeSync 2 na Xbox One

AMD FreeSync
Jedným zo spôsobov, ako potešiť hráčov, je inovovať na poli technológií. Jednou z noviniek, ktorá je odteraz k dispozícii pre všetkých testerov z programu Xbox Insider Program, je podpora variabilnej obnovovacej frekvencie na Xbox One.

Podľa popisu je táto novinka dostupná pre všetky konzoly, teda aj pre základný Xbox One z roku 2013, respektíve jeho matnú revíziu z roku 2015. Podporovaným VRR štandardom na Xbox One je AMD FreeSync 2, ktorý ešte len nastupuje a dokonca sa dostal už aj do prvých televízorov od Samsungu. Presnejšie, dostupný bude v televízoroch Samsung QLED TV a sérii NU8000 už na konci mesiaca. Inak je samozrejme FreeSync dostupný na profesionálnych herných monitoroch. Podmienkou však je, že zobrazovacie zariadenie musí byť ku konzole pripojené cez HDMI kábel.

Výsledkom však bude absencia tearingu, ktorý vzniká už pri menších framedropoch, ktoré majú za následok trhanie obrazu. Príkladom hry, ktorá trpí výraznejším tearingom na základnom hardvéri, je HITMAN. Jeho druhá lokalita, Sapienza, je teraz dostupná zadarmo v Xbox Store v rámci balíčku HITMAN Spring Pack. Tearing sa môže samozrejme prejaviť aj inde, a majú ho na svedomí práve spomínané framedropy, kvôli ktorým sa do televízora dostane iba čiastočná informácia o prenášanom obraze.

Ak ste členom Xbox Insider Programu, nastavenie FreeSync podpory je dostupné v najnovšej testerskej aktualizácii systému. Nájdete ho v nastaveniach konzoly v sekcii Display & sound a tam v podsekcii Advanced video modes. V tejto novej sekcii sa nachádza niekoľko nastavení, vrátane novinky v podobe Allow variable refresh rate. Takisto sa tu, prekvapivo, nachádza podpora 3D obrazu pre aplikácie a hry.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár