AMD premenovalo FreeSync 2 na ‚FreeSync 2 HDR‘

AMD FreeSync
Tento rok sme sa na Xbox One konečne dočkali sprístupnenia FreeSync technológie na Xbox One S a Xbox One X. Microsoft súčasne potvrdil, že konzola podporuje obe verzie štandardu, čo je vzhľadom k pokročilosti druhej verzie vítaný krok. Mnohým zákazníkom však ostávajú rozdiely medzi FreeSync a FreeSync 2 nejasné.

Práve preto sa AMD rozhodlo, že to ľuďom zjednoduší a oficiálne premenuje druhú verziu technológie na FreeSync 2 HDR. Dôvodom je, že práve druhá verzia podporuje HDR a zároveň sa vyznačuje systémom LFC (Low Framerate Compensation). AMD zároveň zvýšilo minimálne požiadavky na podporovaný vysoký rozsah farieb.

Po novom totiž monitory alebo televízory, ktoré chcú mať certifikát FreeSync 2 HDR, musia mať aspoň HDR600, teda musia pokryť najmenej 99% BT.709 farebného rozsahu alebo 90% farieb DCI P3. Doposiaľ boli na certifikáciu požadované aspoň HDR400 monitory. Dôležitá je tiež minimálna odozva, avšak o koľko milisekúnd má ísť, sme sa nedozvedeli.

via PCPer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár