State of Decay 2 je najpredávanejšou hrou mesiaca v USA

State of Decay 2
Pri súčasných konzolách prakticky vždy platilo, že exkluzivity na PlayStation si v predajoch udržujú prvenstvo, zatiaľ čo Xbox exkluzivity sa do Top 10 dostanú iba občas. Zdá sa ale, že tento rok je tomu inak, aspoň v prípade State of Decay 2.

Microsoft už na E3 povedal, že jeho dvom tohtoročným exkluzivitám sa po komerčnej stránke naozaj darilo. Hoci sa nestretli s veľkou slávou u recenzentov, Sea of Thieves aj State of Decay 2 svojimi predajmi prekonali očakávania a to aj napriek dostupnosti cez Game Pass. Konkrétne čísla k predajom síce neuviedli, ale celkovo si tieto hry vychutnalo 4 a 2 milióny hráčov. A že to nie sú len PR rečičky, môže dokazovať nová štatistika od NPD Group.

Tá zhrnula predaje hier za máj/květen 2018 a aj keď v tomto mesiaci vychádzala PS4 exkluzivita Detroit: Become Human, tak na americkej pôde prvenstvo získalo State of Decay 2. Predajmi tak dokázalo prekonať nielen vysoko očakávanú PS4 exkluzivitu od Quantic Dream, ale dokonca prekonalo aj predtým vydaný God of War, ktorý si držal prvenstvo. Podľa analytika Mata Piscatellu je prvenstvo Xbox exkluzivity dôkazom toho, že hra má adiktívnu náturu a popularitu medzi hráčmi a to aj napriek bugom a dostupnosti cez Xbox Game Pass.

Teraz, po tom, čo Microsoft kúpil Undead Labs, môžeme očakávať, že začne štúdio pracovať aj na ďalšom pokračovaní, ktoré by už mohlo byť skutočne AAA.

via Gamesite; WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *