RECENZIA Resident Evil 4: Separate Ways – DLC, na ktoré sme čakali

Recenzia Resident Evil 4 Separate Ways

V marci nás prekvapil remake skvelého Resident Evil 4, kde sa do záchrany prezidentovej dcéry v ústrety smrteľnému dobrodružstvu pustil neohrozený Leon S. Kennedy. To, ako to celé dopadlo, si môžete samozrejme u nás prečítať TU.

Po dlhom čakaní nám Capcom naservíroval aj skvelé DLC s názvom Separate Ways. Tento príbehový balíček je neoddeliteľnou súčasťou celkového stvárnenia príbehu. Bez neho by Vám chýbali veľmi podstatné informácie. O čom sú teda Separate Ways?

Samozrejme, hlavným protagonistom tohto rozšírenia nie je nikto iný ako sexy Ada Wong. Príbeh bude vyrozprávaný z jej pohľadu tak, ako sa odohrávali udalosti hlavnej hry.

Ada má určitú misiu, ktorú Vám samozrejme neprezradím a počúva svojho šéfa Alberta Weskera. Sleduje primárne svoje záujmy a Leon sa jej akosi vždy pripletie do cesty a ona ho akosi vždy zachráni vtedy, keď to najmenej čaká.

Nie sú Separate Ways ako Separate Ways…

Capcom vie robiť hry a používa pri tom určitú dávku sebareflexie. Pôvodné DLC z roku 2004 nám naservírovalo skôr survival misie s Adou s nejakým tým príbehom. Nové DLC Separate Ways pre remake Resident Evil 4 je úplne prekopané a naozaj nám prináša plnohodnotný pohlaď na udalosti z pohľadu Ady Wong. Museli kvôli level designu urobiť určité kompromisy, ale veľmi pekne sa im podarilo odseparovať tieto 2 príbehy, ktoré bežia popri sebe.

Nájdete tu aj dáke to puzzle ale primárne je hlavným gamechangerom vystreľovací hák, ktorý naša Ada používa na zdolávanie prekážok. Vie ho použiť aj v boji a to veľmi efektívne. Ak má nepriateľ štít, tak mu ho vie strhnúť, pripadne si ho vie pritiahnuť a ihneď mu udeliť prísny kopanec zo vzduchu. Ostatné schopnosti Ady ostali identické, ako to má aj samotný Leon. Viete sa skrčiť, uhnúť ale aj odraziť útok s nožom.

Náš grapling hook pôsobí skôr ako taký cheat, keďže level design pôvodne nebol navrhnutý na takúto vymoženosť v hre a Leon si to musel všetko poctivo odbehať, ak sa musel alebo chcel dakam dostať. Samozrejme tento vystreľovací hák ma určité obmedzenia a nemôžete s nim lietať kade tade, ale iba tam, kam Vám hra takpovediac dovolí.

Oplatí sa zakúpiť DLC Separate Ways?

Nuž v prvom rade treba podotknúť, že samotné DLC stojí iba 10 eur. Je to naozaj symbolická cena, vzhľadom k tomu, že dostanete naozaj slušnú porciu zábavy. U Resident Evil hier sme zvyknutí, že herná doba celej kampane býva väčšinou 5 až 10 hodín. Samozrejme ak chcete vyťažiť maximum z daného titulu.

Ak si zaumienite urobiť všetky achievementy a challenge, tak Vám to zaberie zhruba 7 hodín Vášho drahocenného času. Ak si chcete prejsť iba príbeh tohto DLC, tak Vám to zaberie zhruba 4 hodiny.

Myslíme si, že vzhľadom k cenovej politike Capcomu nemôžeme ani viac žiadať za túto cenu a rozhodne sme spokojní s výsledkom. Zoberte si taký Resident Evil 3, ten ste vedeli prejsť aj za 3 hodiny a ak ste sa poponáhľali, tak aj za 2 hodiny. Samozrejme záleží na obtiažnosti a zbraniach a vylepšeniach, čo máte odomknuté. Takže pomer ceny a herného času je naozaj optimálny.

Rovnako ako samotný Resident Evil 4 Remake, sa toto DLC hrá rovnako dobre. Očakávajte stabilné snímkovanie a ostrý 4K obraz plný detailov a HDR efektu. Nezaznamenali sme žiadne problémy počas hrania a minimálne hráči na súčasných konzolách Xbox Series X|S môžu byt pokojní.

Resumé…

Resident Evil 4 Separate Ways je doslova dokonalé DLC, na ktoré sme naozaj dlho čakali. V tento moment je príbeh samotného Resident Evil 4 kompletný a už mu naozaj nič nechýba. Ada Wong nám zaplnila príbehové medzery a tak si už nemusíme domýšľať čo robila Ada počas putovania po tejto prekliatej krajine, kde upaľujú policajtov a uctievajú chodiace monštrá.

Cenová politika spoločnosti Capcom a skvelo spracovaný príbeh Ady Wong a Alberta Weskera nám prinášajú jediný možný záver a to zakúpiť si tento prídavok ihneď ako to len bude možné.

Za Xboxer môžeme jedine odporučiť toto vynikajúce DLC, ktoré ma plnohodnotný príbeh a zabaví Vás minimálne na niekoľko hodín. Za Xboxer palec nahor.

Resident Evil 4: Separate Ways DLC

Celkový verdikt

8.8/10
  • Hrateľnosť
  • Trvanlivosť
  • Grafika

Bigajz

People keep asking if I'm back and I haven't really had an answer. But now, yeah, I'm thinkin' I'm back!!

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *