Xbox Game Pass dostáva poriadnu nálož hier

Red Dead Online Xbox Game Pass

Máj je lásky čas a Xbox Game Pass prináša nové dôvody, prečo si ho zamilovať. Pribudne doň totiž 9 naozaj vysokoprofilových hier.

Dragon Quest Builders 2

Už zajtra sa do ponuky dostane klon Minecraftu z dielne Square Enix, dostupný pre PC a Xbox. Dragon Quest Builders 2 je kockatou, budovateľskou RPG odohrávajúcou sa vo fantasy svete ohrozovanom temným kultom. Podobne ako v Minecrafte, aj tu je možné objavovať, tvoriť, bojovať alebo poľnohospodárčiť. Ponúka ako sólo príbehovú kampaň, tak kreatívny online co-op režim až pre štyroch hráčov. Táto verzia hry navyše obsahuje niekoľko DLC balíčkov vrátane Hotto Stuff Pack, Modernist Pack, Aquarium Pack, Designer’s Sunglasses, Historic Headwear, Dragonlord’s Throne a ďalšími. Hra bude dostupná pre Xbox a PC.

FIFA 21

6. mája/května sa do ponuky EA Play, a teda aj do ponuky Xbox Game Pass Ultimate a Game Pass pre PC dostane FIFA 21. Najnovší futbal s odomknutým snímkovaním na next-gen hardvéri, podporou natívneho 4K rozlíšenia a s vylepšeniami grafiky tak bude ešte dostupnejší, než kedy predtým, a navyše k tomu nebolo treba ani nezmyselný Dual Entitlement systém od EA pre potreby next-gen upgradu. Spolu s pridaním hry do služieb pribudne do hry aj The Play List with EA Play, zahŕňajúci exkluzívny EA Play Volta Squad Boost a FUT Season XP Boost.

STEEP

Ďalšou športovou novinkou dňa, dostupnou pre konzoly Xbox a Xbox Cloud Gaming bude hra STEEP. Fanúšikovia adrenalínových horských športov si budú môcť užiť tento ambiciózny projekt z dielne Ubisoftu, odohrávajúci sa na Aljaške a v Alpách. O akútny nedostatok obsahu sa netreba báť. A keby aj, zážitok sa dá rozšíriť dvojicou DLC: Road to Olympics a X-Games.

Outlast II

Fanúšikovia hororových hier majú dôvod na radosť vďaka hre Outlast II. Odohráva sa v rovnakom univerze ako prvý diel, ale v inej lokácii a s inými postavami. Oceňovaný hororový výlet do temných zákutí ľudskej mysle bude možné si zahrať na PC, konzolách Xbox a cez Xbox Cloud Gaming.

Final Fantasy X/X-2 HD Remaster

Budúci týždeň sa do ponuky služby dostane až päť hier. Tak čím začneme? Dobre, na úvod to bude Final Fantasy X/X-2 HD Remaster, ktorý bude ďalším dielom nekonečnej JRPG série, ktorý uvidíme v ponuke Game Passu na PC a konzolách. Remastre vyšli pôvodne na PS Vita a PS3, len aby sa neskôr dostali vo vynovenej podobe aj na ďalšie platformy vrátane konzol Xbox, kde zažívajú svoj absolútny debut. A konkrétne dvojica hier X/X-2 ponúka príbeh o láske a vojne, s rozsahom vyše 100 hodín gameplayu.

Just Cause 4: Reloaded

Ďalším titulom z dielne Square Enix, ktorý zamieri do ponuky Game Passu pre PC, konzoly Xbox a Xbox Cloud Gaming, bude recenzovaný Just Cause 4: Reloaded. Štvrté pokračovanie v upravenej podobe s DLC obsahom a najnovšími updatmi prinieslo zaujímavý zvrat v životnom príbehu Rica Rodrigueza. V tomto dieli pátra po svojom otcovi na ostrove, ktorý ovláda technologicky vyspelý syndikát, so schopnosťou ovládať počasie. Tornáda tak už nie sú len záležitosťou Flight Simulatoru a budovateľských stratégií!

Psychonauts

V ponuke tiež uvidíme klasiku Tima Schafera a štúdia DoubleFine, na ktorej pokračovanie sa už nejaký čas čaká. Psychonauts v hlavnej úlohe s mladým psychikom Razputinom prichádza na Xbox v nezmenej podobe, s rôznymi strašidelnými aj menej strašidelnými, no zato zložitými levelmi. Hra bude dostupná pre PC, konzoly Xbox a Xbox Cloud Gaming.

Red Dead Online

A do ponuky pribudne aj ďalšia hra z dielne Rockstar Games. Reč však nie je o žiadnej singleplayerovke, ale o Red Dead Online. Divoký západ vo svojej onlinovej podobe tak bude prístupnejší, než kedy predtým a hrateľný bude cez konzoly Xbox a Xbox Cloud Gaming.

Remnant: From the Ashes

Napokon, finálnym prírastkom bude Remnant: From the Ashes pre PC. Pradávne zlo z inej dimenzie uvrhlo náš svet do chaosu, a hráč ako jeden z posledných preživších musí bojovať sám alebo s dvomi ďalšími parťákmi proti hordám smrtiacich nepriateľov.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *