Project Scorpio ponúkne prémiový design, vraví Phil Spencer

E3 Microsoft Phil Spencer

Len pár minút dozadu prinieslo IGN Unlocked nový rozhovor s Philom Spencerom a my tak dostávame čerstvé informácie zo sveta Xbox.

V rozhovore sa preberalo široké spektrum tém, pričom k najdôležitejším asi patrí Project Scorpio, novinka Xbox Game Pass a aj jedna nepríjemná téma: rušenie exkluzivít.

Xbox Game Pass

Nová predplatná služba rozhodne vyrazila dych každému, pretože prišla ako blesk z jasného neba. Pritom ide o veľmi výhodnú ponuku, keďže za 10 dolárov mesačne budeme mať prístup k 100 hrám a navyše k tomu netreba mať Xbox Live Gold. Microsoft zrejme pochopil, že ľudia využívajú zlaté členstvo veľakrát preto, aby mali zadarmo nové hry, čím ušetria značné peniaze na ich nákupe. Služba Game Pass bola vo vývoji 2-3 roky, no uvedená bola len teraz. Microsoft musel vyladiť technické vlastnosti a dohodnúť sa s vydavateľmi hier.

Xbox Game Pass

Služba by mala byť aktualizovaná nepravidelne. Hry budú do nej pridávané v menších počtoch, no zároveň Phil Spencer uvádza, že staršie hry môžu byť z ponuky odstránené. Ide zrejme o staré športy ako napríklad NBA 2K14. Ponuku hier majú na starosti samotní vydavatelia, takže odstraňovanie a pridávanie titulov je len na nich. Dôležité je však, aby to boli plné hry a aby služba neskončila tak, že si do nej Activision a Ubisoft budú s**ť demoverzie na dva týždne.

Xbox Game Pass

Project Scorpio

Pomaly sa nám začína rysovať aj táto konzola a už vieme, že Microsoft ju predstaví ešte pred E3. Konferencia bola potvrdená už na poslednú nedeľu pred výstavou, ale nie je vylúčené, že ju uvidíme už skôr. Konzola ponúkne prémiový design, ktorý ale bude niesť črty typické pre Xbox. „Nemôžem sa dočkať, až ľuďom okážem, ako vyzerá,“ dodáva k designu. Prémiová však bude aj cena. Je to totiž hardvér určený pre prémiového zákazníka a teda pre človeka, ktorý si kupuje väčšinu hier, hrá väčšinu hier, trávi v nich veľa času a utráca na ne veľa peňazí. Cenovo to prirovnal k Elite Controlleru, ktorý sa predáva za 150€.

Aj kvôli cene je Microsoftu jasné, že Xbox One S bude mať ďaleko lepšie predaje než Project Scorpio: „Väčšina konzol, ktoré predáme, budú Xbox One S a na to som hrdý.“ Project Scorpio je teda niečo, čo nie je určené pre každého, ale je to prémiová, supervýkonná verzia Xbox One. Ideálna verzia pre človeka, ktorý nemá problém utratiť cez 1000€ za 4K televízor. Nechce tým však povedať, že by konzola stála cez 1000€. Cena má byť adekvátna vzhľadom k tomu, čo ponúka.

Xbox One Scorpio

Fable Legends, Scalebound a rušenie hier

Kontroverzná téma. Uvedomuje si, že rušiť hry je kruté a nepomáha to reputácii značky. Hovorí, že to súvisí s investovaním do vývoja a že Microsoft je v pozícii, kedy môže prinášať nové a zaujímavé projekty, čo je dôležité z dlhodobého hľadiska. Znamená to ale, že niektoré projekty musia byť kvôli tomu zrušené, aby mali prednosť nové, lepšie: „Jedna vec, ktorú som chcel spraviť, keď som tu začal robiť… jedna z vecí, boli first-party hry a môj postoj k tomu, že našu ponuku týcho first-party hier treba prerobiť.“

Microsoft do budúcna neplánuje uviesť vlastný handheld ale nikdy nehovor nikdy.

via Gamespot

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár