Halo Wars 2, NBA 2K17 a ďalšie hry mieria do Xbox Game Pass

Xbox Game Pass February 2018
Microsoft oznámil zbierku ďalších 8 hier, ktoré poputujú do ponuky Xbox Game Pass už budúci mesiac.

Február/únor so sebou prinesie mix športových hier, indie projektov a aj exkluzivít. Medzi nimi nájdeme celkom prekvapivo Halo Wars 2, ktoré práve vo februári/únoru oslávi svoje prvé narodeniny. Zároveň ide o prvú hru, ktorá vyšla na Windows ako krabicovka s Play Anywhere kľúčom. Existujú ale indície, že Microsoft spraví to isté aj v prípade State of Decay 2, ktoré vyjde už na jar pre Xbox One a Windows 10. Viac o nich ale v samostatnom článku.

Halo Wars 2 PC Play Anywhere Box

Druhou exkluzivitou, ktorá budúci mesiac zamieri do ponuky Game Pass, je Fable Anniversary, ktoré vyšlo ešte na Xbox 360, teda na rozdiel od Halo Wars 2 bude hrateľná iba na Xbox One. Ponuku Play Anywhere titulov však bude dopĺňať ešte jedna hra – Riptide GP: Renegade. Ak ste teda dostali chuť na klzáky skrížené s vodnými skútrami, potom práve tento titul je ako stvorený pre vás.

Fanúšikovia športov si prídu na svoje vďaka hrám NBA 2K17 a WWE 2K17, teda predminulými časťami športov od 2K, ktoré ponúkajú tradičné záležitosti ako je MyCareer, MyPlayer, MyTeam a MyKrotransakcie. K ďalším novinkám, ktoré pribudnú do ponuky Game Passu budúci mesiac, patrí aj remaster akčnej adventúry z pohľadu jedného zo štyroch jazdcov apokalypsy, Darksiders II: Deathinitive Edition. Doprevádza tak prvú časť, ktorá sa v službe objavila v decembri/prosinci, a pripraví hráčov na tretie pokračovanie, ktoré bolo ohlásené na tento rok.

Zaujímavé je aj rozhodnutie vložiť do ponuky služby RiME. Nie že by sme s tým nesúhlasili, práve naopak – tento krok vítame. Samotná hra má podobný nádych ako exkluzivita The Last Guardian. RiME od španielskeho štúdia Tequila Works si ale prešla zaujímavejším priebehom vývoja. Adventúra s cellshade grafikou na spôsob novej Zeldy začala svoju púť ako Xbox exkluzivita s pracovným názvom Echoes of Siren. Neskôr sa Microsoft exkluzivity vzdal a práva získalo Sony, ktoré sa po čase taktiež vzdalo exkluzivity. Výsledkom je, že hra vyšla na všetky veľké platformy.

Ponuku zavŕši ďalší indie titul, ktorým je Letter Quest: Grimm’s Journey. Ide o jednoduchú príbehovku z pohľadu z boku, s netradičným systémom súboja. Pamätáte si na niektoré hry z minulosti, ktoré si dali za cieľ naučiť vás písať na klávesnici? Tak teraz zažijete niečo podobné, len klávesnicu vystrieda ovládač. Písanie slov je tiež kľúčovým prvkom pre odomykanie nových útokov, itemov, boosterov a aj kapitol príbehu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *