Tvorcovia Ashen majú radi Game Pass, pokladajú ho však za dvojsečnú zbraň

Ashen

Povedzme si narovinu, Xbox Game Pass je jedným z najlepších, ak nie najlepším riešením na získavanie prístupu k hrám za nízku cenu.

Spokojní s jeho dostupnosťou sú aj v štúdiu Aurora44, ktoré stojí za Xbox exkluzivitou Ashen. Tá vyšla koncom minulého roka na Xbox One a PC, kde je však dostupná len v Epic Games Store. Vďaka tomu hra zatiaľ nemá podporu Xbox Play Anywhere, keďže na to by musela byť dostupná aj cez Windows Store.

V novom rozhovore pre The Sydney Morning Herald komentoval službu samotný šéf štúdia, Derek Bradley:

Sú určité hry, pre ktoré dáva veľký zmysel vstúpiť do Early Access programu, a sú tu určité hry, ktorým dáva veľký zmysel byť free-to-play, ale pre Ashen je dáva omnoho väčší význam vydanie cez Game Pass. Chceme zdravú hráčsku základňu, ktorá sa tam niekde na pozadí spája a pripája do spoločných hier, vďaka čomu sú vaše zážitky také bohaté, ako len môžu byť. Konflikty s vydaním hry cez Game Pass sú minimálne. Ste nový vývojár pracujúci na celkom ambicióznej veci a na to, aby hra žila, potrebujete komunitu a presne to nám Game Pass umožnil. Mali sme veľmi hladký prechod do Game Passu.

Derek Bradley, CEO Aurora44

V rozhovore však zároveň dodal, že Game Pass môže byť pre niektorých vývojárov dvojsečnou zbraňou. Týkať sa to má najmä menších indie štúdií, ktoré sa nepresadili. Zároveň to podľa neho budú najriskantnejšie vody pre tých najmenších vývojárov. Myslí si preto, že bude zaujímavé sledovať príbehy vývojárov a ich skúsenosti so službou v budúcnosti.

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    tak kolko im MS dáva za vstup do gamepasu? nič? z každej hranej hry euro? ??? alebo koľko? Význam tu má potom platený DLC obsah.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *