Microsoft začal vyvíjať Fable 4 v reakcii na Horizon: Zero Dawn

Fable
Hneď na začiatku roka sa objavila špekulácia, že Microsoft pripravuje Fable 4 a že na ňom pracuje britské štúdio. Po zatvorení štúdia Lionhead, ktoré malo sériu na starosti, sa však v Británii nachádza len jedno štúdio, ktoré vyvíja Xbox exkluzivity – Playground Games.

Tí už minulý rok ohlásili vývoj open-worldovej RPG. Ohlásenie bez akýchkoľvek informácií neskôr doplnilo zistenie, že štúdio v nedávnej dobe zamestnalo na projekt bývalých vývojárov Rockstaru a Kojima Productions. Teraz sa dozvedáme ďalšie novinky vďaka zdrojom serveru Eurogamer.

Ten odhalil, že Microsoft naštartoval projekt v reakcii na úspech Horizon: Zero Dawn. PlayStationová exkluzivita sa jednoducho podarila a jej pretrvávajúci komerčný úspech to len dokazuje. Microsoft dokonca na hru vyčlenil rozpočet vo výške niekoľkých miliónov dolárov, čo chcú Playground Games efektívne využiť, aby priniesli vrcholne kvalitný zážitok. Fable 4 tak vyvíjajú Playground Games v Leamington Spa. Pozitívom je, že vývoj prebieha v krajine, kde séria vznikla. To môže byť signálom pre bývalých pracovníkov štúdia Lionhead, ktorých posledným verejným projektom bola free-2-play multiplayerovka Fable Legends. Za zatvorenými dverami to boli ale oni, kto plánoval Fable 4.

Samotný projekt je teraz vo veľmi ranej fáze, prioritou je skôr nájsť dostatok pracovníkov, než pracovať na hre. Pokojne sa tak môže stať, že prvý teaser uvidíme až na E3 2019. Existuje ale šanca, že ohlásenie hry uvidíme ešte tento rok.

Albion

via Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *