Peter Molyneux komentuje Fable 4

Fable
K špekuláciám o údajne pripravovanom Fable 4 sa ozval aj samotný tvorca série, Peter Molyneux. Zároveň odhalil svoju víziu hry (na ktorej pracovalo ešte Lionhead) a pokiaľ sa týchto plánov budú držať aj noví tvorcovia, tak vieme, o čom hra bude.

Molyneux v rozhovore s IGN hovorí o tom, že Fable 4 by mohlo byť prequelom k celej sérii, čím by sa stal zároveň jej rebootom. Za zmienku stojí, že príbeh by mal sledovať príbeh samotných zakladateľov hrdinskej čaty, vďaka čomu by sa Fable 4 mohlo odohrávať aj pár stoviek rokov pred hrou, ktorá vyšla ešte na pôvodný Xbox (a PC).

Fable 2 Collectors Edition pre-release

Pripomíname, že Molyneux sľuboval toto

V takom prípade by hráči mohli zažiť aj nové mechaniky, ako je jazda na drakoch, drasticky prerobený systém kúzel a brutálnejšie a rýchlejšie súboje. K tomu by mohli pribudnúť nové mýtické tvory, proti ktorým by sa bojovalo. Mohli by to byť rôzne beštie, hordy malých potvor alebo bohovsky veľkí obri. Hráči by tiež mohli meniť status svojej postavy na základe akcií.

Pri častom stealthe by zapracovali na Thief aspekte svojej postavy, pri hrdinských súbojoch by zapracovali na rytierskom titule. Molyneux tiež sníva o možnosti budovania vlastného domu, od jeho postavenia cez nakupovanie nábytku a postupné upgrady. Alebo napríklad aby hráči mali verného koňa, ktorého môžu trénovať a udržovať s ním puto. Čo všetko z toho sa nakoniec splní, a či sa vôbec niečo splní, sa dozvieme najskôr o pár mesiacov.

Fable 2 Collectors Edition Final

A nakoniec priniesol iba toto

via IGN

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Molyneux je velký snílek. Realizace jeho vizí ale pokulhává. Proto nelze brát jeho úvahy za bernou minci, jakkoliv jsou lákavé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *