Microsoft začína testovať CrossfireX na Xbox One

Crossfire X

CrossfireX patrí medzi tie nečakané exkluzivity, ktoré Microsoft oznámil na konci roka 2019. A hoci to vyzeralo, že hru uvidíme na Xbox One o niekoľko mesiacov, zahrať si ju môžeme už dnes.

Microsoft a Smilegate oznámili, že už dnes začína uzavretá beta CrossfireX, ktorá potrvá od dnes až do 24. júna/června 6:00 nášho času. Táto beta je určená len pre členov Xbox Insider programu, ktorí sa cez aplikáciu prihlásia do uzavretej bety. Samozrejmosťou je, vzhľadom k tomu že ide o multiplayerovú betu, zlaté členstvo Xbox Live Gold.

Samotná hra bola oznámená na konferencii X019 exkluzívne pre Xbox One, pričom multiplayerovú zložku má na starosti štúdio Smilegate West a o naratívnu kampaň sa pre zmenu stará štúdio Remedy Entertainment, stojace za Xbox exkluzivitami Alan Wake a Quantum Break.

Už pár dní po uzavretej bete, 25. júna/června, začne trojdňová otvorená beta, do ktorej sa môžu prihlásiť všetci. Navyše, všetci, ktorí počas bety odohrajú aspoň jeden match, dostanú do plnej hry X-B.C. Axe skin na sekeru. Platí, že hra bude dostupná exkluzívne pre Xbox One koncom roka.

Hráči budú mať možnosť zahrať si buď za jednotky Global Risk alebo Black List na viacerých mapách, k dispozícii bude trojica režimov. V režime Spectre Mode hráči Black Listu využijú stealth suit a ručné zbrane na tiché zabíjanie nepriateľov, aby sa nepozorovane priplížili k cieľu a vyhodili ho do povetria s C4. Jednotky Global Risk zase musia ochrániť VIP ciele so štandardnou výbavou, na elimináciu vojakov Black Listu musia eliminovať svojich nenápadných protivníkov. V bete sa odohráva na mape Laboratory.

Štandardný režim Team Match asi netreba približovať, reč je o variácii Search and Destroy režimu, v ktorom sa dva osemčlenné tímy postavia proti sebe a kým jedni musia zničiť cieľ pomocou C4, druhí musia zaručiť, že sa to nepodarí. Odohráva sa na mape Black Widow. Napokon bude k dispozícii režim Point Capture. Vychádza z klasického Team Deathmatchu na mape GR Tower. Osemčlenné tímy sa budú predbiehať v tom, kto skôr dosiahne stanovený počet zabití.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár