Take-Two plánuje mikrotransakcie a DLC v každej budúcej hre

Rockstar Games
Zatiaľ čo mnohí sa začínajú ohrádzať voči mikrotransakciám, niektorí vydavatelia to ignorujú a kritikom posielajú jeden veľký prostredník. Take-Two si zvolilo práve takú cestu a CEO Strauss Zelnick potvrdil, že teraz už zrejme každá hra, ktorú Take-Two vydá, bude obsahovať mikrotransakcie, DLC alebo čokoľvek, čo bude generovať dlhodobý zisk.

Strauss Zelnick sa opiera hlavne o popularitu mikrotransakcií v GTA Online a nedávno vydanom NBA 2K18, kde ľudia môžu platiť skutočnými peniazmi, aby si prilepšili proti “neplatičom”. Kým v NBA to funguje podobným štýlom ako v športoch od EA, teda že hráči používajú mikrotransakcie kvôli MyTEAM, v GTA Online sú mikrotransakcie potichu prepojené s neustále pribudajúcimi DLC a drahými položkami, kvôli ktorým je ľahšie si zaplatiť, než poctivo zarobiť.

Takéto veci zabezpečujú Take-Two pravidelný prísun peňazí a preto chce použiť rovnaký model aj v ďalších hrách, ktoré sú v príprave. Vydavateľ tak vlastne potvrdil, že mikrotransakcie budú súčasťou multiplayeru v Red Dead Redemption 2, ktorý má názov Red Dead Online. Okrem virtuálnej meny a mikrotransakcií však Take-Two myslí aj na rozšírenia v podobe väčších DLC. Teda takých, ktoré malo dostať aj GTA V, no na ktorom Rockstar nakoniec prestal pracovať.

It Prints Money Loot Box

via Gamespot

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *