Xbox One X má problém, niektoré kusy prestávajú fungovať už po 2 dňoch používania

Red Ring of Death Xbox One X
Microsoft pred pár dňami vydal Xbox One X, najvýkonnejšiu konzolu sveta zabalenú do miniatúrnych rozmerov. A zdá sa, že práve tie miniatúrne rozmery majú podiel na tom, že niektoré kusy jednoducho nezvládnu záťaž a prestanú fungovať.

Na YouTube sa doposiaľ objavilo hneď niekoľko videí, v ktorých majitelia prezentujú, ako im konzola prestala fungovať už v priebehu prvého týždňa po vydaní. Na problém však najvýraznejšie upozornil známy britský youtuber My Mate VINCE, ktorý má na svojom konte viac ako 70 000 odberateľov. Jeho video New Xbox One X BROKEN in less than 2 days má doteraz takmer 173 000 zhliadnutí.

Na videu nižšie vidíme, že problém nie je v kábli, ale v konzole samotnej, ktorá sa nezapne. S použitím toho istého káblu však nie je problém zapnúť Xbox One S. Problém v kábli je teda vylúčený. V komentároch pod videom vidíme komentáre ďalších, ktorí narazili na rovnaký problém. Ukazuje sa teda, že ide o výrobnú vadu, ale zatiaľ nie je jasné, aké veľké percento konzol je (alebo bude) chybných. Naša redakčná konzola, ako aj konzola v spriaznenej redakcii, je zatiaľ v poriadku. Podobný problém mala tiež pri vydaní PS4 Pro, kde dochádzalo dokonca aj k taveniu plastového tela konzoly.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    z 5 miliónoch kusoch sa musí nájsť jeden – dva kusy s chybov. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *