Microsoft pripravoval 99-dolárový Xbox, zrušil ho na poslednú chvíľu

xbox-digital-tv-tuner

Microsoft tento rok predstavil hneď dva prírastky do Xbox rodiny – Xbox One S, ktorý je už pár mesiacov na trhu a Project Scorpio, ktorý vyjde až budúci rok. Microsoft však chcel predstaviť ešte jedno zariadenie, ktoré by stálo len 99 dolárov. Zrušil ho.

Nie je jasné, ako sa toto zariadenie malo volať, avšak nieslo kódové označenie Project Hobart. Microsoft chcel dokonca objednať výrobu 300 000 kusov, ktoré by začal predávať krátko po E3, ale na poslednú chvíľu tento projekt zrušil. Dôvod nie je jasný, ale môže to súvisieť s neúspechom platformy Microsoft IoT. V rámci nej spoločnosť vyrábala aj svoje fitness náramky Band, ktoré bežali na upravenom jadre Windows 10. Na trh prišli dve generácie, ani jedna z nich však nemala dostatočný úspech a tak to Microsoft vzdal.

A čože to mal byť ten projekt Hobart? Podľa toho, čo tvrdia zahraničné zdroje, malo ísť o streamovacie zariadenie, niečo na štýl Apple TV. Toto zariadenie malo ponúkať dostatočný výkon na streamovanie obrazu z Xbox One a na rozbehanie jednoduchších UWP hier a aplikácií. Jednoducho malo ísť o cenovo najdostupnejšie Xbox zariadenie na trhu. Niečo na štýl PlayStation Vita TV, ktorá má prakticky rovnakú funkcionalitu. Xbox Hobart mal byť však oveľa menší než PS TV alebo Apple TV. Malo mať rozmery kľúča, ktorý by sa pripojil do HDMI portu a ten by mu poskytoval všetky „suroviny“ – energiu aj výstup pre obraz a zvuk. Vlastne išlo o niečo ako Google Chromecast.

Xbox TV

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *