Microsoft môže do konca roka 2021 predať až 63 miliónov kusov Xbox One

Napriek tomu, že je drahší, sa mu podarilo získať dostatok mediálnej pozornosti a Xbox One X môže dokonca zamiešať karty v predajoch. Analytici z firmy DFC Intelligence Group hovoria, že Microsoft môže v budúcich rokoch predať až 17 miliónov konzol.

Pokiaľ by sa táto predpoveď naplnila, znamenalo by to, že Xbox One X by tvoril až 47% všetkých doterajších predajov. Microsoft totiž na svojej akcii vo Francúzsku nedávno vyhlásil, že doteraz predal 36,2 miliónov konzol Xbox One a Xbox One S. To je oveľa lepšie, než sa zdá.

Okrem Xbox One X zostane v predaji S-ko s výhodnejšou cenou.

Stále je to v porovnaní s PS4 asi o polovicu menej, no rozhodne sa nejedná o tragické čísla, o akých sa dlho hovorilo. Negatívnemu pohľadu na predaje Xbox One napomáhal aj fakt, že Microsoft doposiaľ nikdy neoznámil, koľko kusov vlastne predal. Agentúra ale očakáva, že do konca roka 2021 Microsoft predá 17 miliónov Xbox One X63 miliónov konzol dohromady.

Analytik David Cole na adresu najnovšej konzoly od Microsoftu hovorí: „Xbox One X je drahý systém navrhnutý pre celkom úzku skupinu hráčov, ktorí chcú vysokokvalitnú grafiku, ale nechcú minúť peniaze na high-end PC. Výzvou je, že sa jedná o pomerne malý trh aj napriek tomu, že predaje 4K TV rastú. (Konzola stále čelí konkurencii v podobe) Nintendo Switch a PlayStation 4, ktoré stále ponúkajú určitú pridanú hodnotu, voči ktorej zákazníci, zdá sa, inklinujú.“

Xbox One X

via ComicBook.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

 1. StriderCZ píše:

  Mně osobně cena přijde naprosto v pohodě. Stále bude levnější než Samsung Galaxy SII svého času.
  Očekávám životnost konzole pět let, cena konzole odpovídá NTB s levnou dedikovanou grafickou kartou (schopen spustit Zaklínače 3 např.).
  Za první AMIGU 600 (nefunkční disketovka) jsem dal 6000 kč a první PC stálo 30 000, první herní NTB stál taky 30000- a kde je mu konec….

  Pro mně je cena O.K., absolutně. Navíc po několik let budu vlastnit nejvýkonnější konzoli na světě (to bych si u PC nikdy nedovolil, tak drzý ani bohatý nejsem)
  A už se moc a moc těším na grafické srovnávačky typu Xbox S (potažmo PS4) a XOX

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *