Je toto hardvér Xbox Scarlet?

Xbox Logo

Človek sa už dnes vyhne únikom informácií len ťažko. Platí však, že väčšina z nich je len v textovej podobe bez vizuálnych dôkazov (čo môže mať svoje výhody).

V prípade najnovšieho úniku od @BastienTech máme možnosť prečítať si v predstihu, aký hardvér má ponúknuť Dante, teda vývojársky kit budúcej generácie konzol Xbox. Celá next-gen iniciatíva Microsoftu je známa pod kódovým označením Project Scarlet, pričom ju tvorí viacero menších projektov vrátane Dante, vývojárskej verzie s navýšeným výkonom, high-endovej spotrebnej verzie konzoly s označením Anaconda a napokon, cenovo dostupnej verzie konzoly známej ako Lockhart.

Leak, ktorého pravosť v tejto chvíli nemáme ako dokázať, vraví o použití 12-jadrového AMD Zen 2 procesoru s taktom 3.4GHz, grafickej karty Arcturus so 14,3 teraflopmi výkonu a 80 výpočtovými jednotkami. Do toho sa uvádza len letmo využívaná L4 cache o veľkosti 1GB a prenosovou rýchlosťou 1.3TB/s. Ďalej sa vraví o využití 28GB GDDR6 RAM s rýchlosťou 672GB/s, z ktorých 4GB je rezervovaných pre systém a hry tak budú mať k dispozícii až 24GB. Doplniť to má kombinácia 500GB NVMe SSD so 6GB/s cache a 1TB HDD s neznámou rýchlosťou. Ďalej sa má využiť akási tajná prísada, ako aj Microsoft AI a hardvérový raytracing v reálnom čase.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    tak dev kit je dev kit, tam je všetko možné. nás ale zaujíma samotná konzola a nie dev kit.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *