Call of Duty: Infinite Warfare hral cez víkend len zlomok hráčov v porovnaní s predchodcom

Call of Duty Infinite Warfare

Ako sa darí Call of Duty: Infinite Warfare? Jeho hráči a recenzenti si síce pochvaľujú singleplayerovú kampaň, ale hra má očividné problémy presadiť sa, zvlášť keď práve jeho najsilnejší konkurent priniesol to, po čom ľudia dlho túžili.

Situácia sa odrazila na celkovej popularite nového titulu, ktorého reputáciu spočiatku aspoň trochu zlepšoval fakt, že spolu s ním vyjde aj remaster Modern Warfare. Radosť však prešla viacerých v momente, kedy Activision začal hovoriť o obmedzeniach, ktoré tento remaster dostane. No a výsledok je aký? Call of Duty: Infinite Warfare má oveľa horší launch, než minuloročné Black Ops III.

Hru totiž v počiatočný víkend hralo len 15 280 hráčov, čo predstavuje ani nie 1/4 počtu hráčov, ktorí takto pred rokom okúsili Black Ops III ako jední z prvých. Navyše, už táto hra mala popularitu slabšiu oproti dielu Advanced Warfare, ktorý vyšiel rok predtým. Black Ops III, ktoré si v priečkach na Steame vyslúžilo v ten víkend úctyhodné 4. miesto so 63 681 hráčmi, tak bolo oveľa populárnejšie oproti novému dielu, ktorý sa zaradil až na 27. miesto v zozname Top 100 aktuálne najhranejších hier na Steame. Počet hráčov na Xbox Live nie je známy, vieme však, že počet odvážlivcov, ktorí si kúpili Legacy Edition cez Windows Store, sa dá spočítať na jednej ruke, hoci má planéta Zem 7,5 miliardy obyvateľov.

via Sector

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *