Microsoft vrátil peniaze jednému z dvoch hráčov, ktorí si kúpili nové Call of Duty

Call of Duty Modern Warfare Remastered

Tohtoročnú vojnu FPS-iek podľa všetkého vyhral Battlefield 1. Konkurenčné Call of Duty má slabé predaje a dôkazom môže byť aj štatistika Steamu, kde mal nový diel menej hráčov než Farming Simulator 17.

Predaje nie sú o nič vyššie ani vo Windows Store. Tam sa cez víkend objavila počítačová verzia hry. Bohužiaľ, nepodporuje Xbox Play Anywhere a nedá sa aktivovať ani pomocou CD Keyu priloženého v krabicovej verzii. No aj napriek tomu sa našli odvážlivci, ktorí si hru kúpili cez Windows Store.

Vlastne… Našli sa len dvaja odvážlivci. Jednému z nich už Microsoft stihol vrátiť peniaze a ten druhý už zrejme nemá s kým hrať. Takže možno aj ten dostane svoje peniaze späť. O svoj kuriózny príbeh sa podelil so svetom redditor menom hayz00s, ktorého mladší brat si kúpil Infinite Warfare (Legacy Edition) cez Windows Store, aby si zahral a získal zopár achievementov. V rámci tohto balíčku tiež dostal prístup k Modern Warfare Remastered, no a práve ten si chcel zahrať. Očividne ale nemal s kým, keďže mu hra ukázala, že je presne 1 z 2 hráčov online. Z nejakého dôvodu je totiž Windows Store verzia hry oddelená od Steamovej. Naopak, tú hrá viac ako 5 000 hráčov podľa štatistík. Treba to však brať aj optimisticky: Ak si kúpite CoD cez Windows Store, v štatistike budete prinajhoršom druhí.

Hayz00sov brat teda nemal na výber a bolo treba kontaktovať Microsoft so žiadosťou o vrátenie peňazí. Softvérový gigant s tým nemal najmenší problém a onedlho už boli peniaze späť u hráča. Prečo si ale hráči chceli kúpiť Infinite Warfare cez Windows 10 Store? Mali na to dva dôvody. Prvý je ten, že hra vychádzala lacnejšie. Druhý je, že si chcel zahrať proti bratovi, ktorý má hru na Xboxe One. Activision však túto hru nerozšíril o podporu Xbox Play Anywhere. Tú dostali hlavne exkluzivity od Microsoftu, ako Gears of War 4 alebo Forza Horizon 3. Je však možné, že časom prídu aj hry od ďalších štúdií a vývojárov. A čo sa týka cenového rozdielu, Steam verzia stojí 80 dolárov, Windows Store verzia 64$. Čo sa týka rozdelenia multiplayeru na dve PC verzie, to je už chyba Activisionu.

via Motherboard.Vice.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *