Microsoft oznámil detaily k Xbox Series S

Xbox Series S

Okrem dnešného oznámenia cien sme sa dočkali aj oznámenia bližších podrobností ku konzole Xbox Series S.

Tá bude predstavovať lacnejší variant novej generácie konzol Xbox bez diskovej mechaniky, s nižším výkonom a nižšou cenou. Zariadenie bude však stále poskytovať dostatok výkonu na to, aby ste si mohli zahrať hry budúcej generácie v rozlíšení 1080p až 1440p pri snímkovaní až do 120fps. A takisto má dostatok výkonu na 4K upscaling a prehrávanie videa. A to už za 299€.

Ide o najmenší Xbox, aký kedy vznikol, a podľa tímu Xbox ide o ideálnu voľbu pre hráčov, ktorí si chcú svoje herné zážitky prenášať a preferujú digitálne sťahovanie hier namiesto inštalácie z diskov. Konzola bude dostupná v bielej verzii Robot White, a v rovnakej farbe ho bude sprevádzať jeden bezdrôtový ovládač.

Xbox Series S

Konzola ponúka podobný výkon procesoru a rovnakú rýchlosť ako Xbox Series X, vďaka čomu ponúka dostatok výkonu na renderovanie hier z Xbox Series X v nižšom rozlíšení. To konieckoncov žerie veľa výkonu, ktorý pri renderovaní v 1080p rozlíšení netreba. Konzola ponúka 4-krát viac výkonu ako Xbox One, snímkovanie do 120fps, hardvérovú podporu pre DirectX Raytracing a Variable Rate Shading. Takisto obsahuje 512GB SSD, ktoré je až 40-krát rýchlejšie oproti úložisku v Xbox One. Úložisko bude možné rozšíriť s pomocou 1TB Expansion Card karty od Seagate.

Xbox Series S

Microsoft tiež oznámil podporu Dolby Atmos a Dolby Vision v streamovacích aplikáciách už tento rok, napríklad v Disney+, Vudu a Netflix. Prvé hry s podporou Dolby Vision dorazia na Xbox v roku 2021.

Spoločnosť tiež uvádza, že mnoho fanúšikov preferuje snímkovanie pred rozlíšením, a preto bola vytvorená táto konzola, ktorá nevyžaduje 4K televízor. Ponúka trikrát výkonnejšiu GPU oproti Xbox One, a bola navrhnutá pre hranie v 1440p 60fps, s podporou až do 120fps. Znamená to teda, že konzola naozaj ponúkne približne 4-teraflopovú GPU, určenú na hranie v rozlíšení, ktoré je typické pre dnešnú PS4 Pro.

Xbox Series S vychádza 10. novembra/listopadu 2020 za 299€.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *