Microsoft zverejnil hardvérové parametre Xbox Series S

Dnešný deň sa nesie v duchu oznamovania. A okrem oznámenia cien, dátumu vydania a novinky, že EA Play bude súčasťou predplatného Xbox Game Pass Ultimate, tu máme oznámenie hardvérových parametrov Xbox Series S.

Ale ešte predtým sa pozrieme na iné oznámenie. Ubisoft oznámil posunutie dátumu vydania Assassin’s Creed Valhalla, ktorá teraz namiesto 17. novembra/listopadu 2020 vychádza o týždeň skôr, spolu s Xbox Series X a Xbox Series X. No a teraz už poďme priamo k hardvérovým parametrom.

Microsoft zverejnil tabuľku, v ktorej oznámil, že Xbox Series S ponúkne len o trochu pomalší procesor AMD Zen 2 CPU. Pôjde opäť o 8-jadrový čip, teraz s frekvenciou 3.6GHz alebo 3.4GHz v prípade, že bude aktívne SMT. Oproti tomu Series X ponúka procesor s frekvenciami 3.8 a 3.6GHz. Rozdiel je tak 200MHz.

Výrazný rozdiel je v grafickom čipe. Ten má výkon 4 teraflopy, pričom sa jedná o čip s 20 jadrami s taktom 1.565GHz, kým Xbox Series X ponúka 12,15 teraflopov výkonu v 52-jadrovom čipe s taktom 1.825GHz. Konzola takisto ponúkne 10GB GDDR6 RAM. Bude však výrazne pomalšia oproti Xbox Series X. Jedná sa o sadu 8GB (224GB/s) + 2GB (56GB/s) RAM, zatiaľ čo pri Xbox Series X to bude sada 10GB (560GB/s) + 6GB (336GB/s). Ako sa to odrazí na načítavaní a celkovom výkone, nie je zatiaľ jasné.

Pokiaľ ide o úložisko, tam miesto 1TB ponúkne 512GB PCIe NVMe SSD 4. generácie s rovnakou rýchlosťou 4,8GB/s pri kompresii a 2,4GB/s bez kompresie. Rozšíriť ho bude možné 1TB Expansion Card kartou. Obe konzoly ponúknu HDMI 2.1, Xbox Series S však bude čisto digitálna a teda bez mechaniky. Napokon platí, že konzola bude spätne kompatibilná s tisíckami hier a príslušenstvom z Xbox One, ako aj s hrami z Xbox 360 a pôvodnému Xboxu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *