EA vyvíjala Need for Speed Most Wanted 2

NFS Most Wanted

Need for Speed: Most Wanted sa zapísal v srdciach mnohých hráčov ako jedna z najlepších, ak nie najlepšia NFS hra, ktorá kedy vyšla. Máme na mysli verziu z 2005, ktorá dokázala spraviť obrovskú reklamu BMW M3 GTR. Vedeli ste ale, že táto hra mala dostať pokračovanie?

Áno, presne tak, vo vývoji bolo skutočné pokračovanie, označené ako Need for Speed Most Wanted 2. Toto pokračovanie vyvíjal Criterion a hra mala vyjsť v roku 2012. Vtedy samozrejme nové NFS:MW vyšlo, ale bol to reboot a nakoniec bol iný, než hra, ktorá bola pôvodne v príprave. Ak ste vydanú hru hrali, potom viete, že sa odohrávala v meste Fairhaven, mali ste možnosť „kradnúť“ autá, naháňať sa s policajtami v meste a mohli ste závodiť proti bossom. Bolo ich 10, každý mal svoj závod a za odmenu ste mohli neskôr ich autá nabúrať a odomknúť.

Art: Leading Light Design

Need for Speed: Most Wanted 2 ale malo byť oveľa väčšie. Zo zaujímavosti mi nedá nespomenúť tuning, zbrane, zmazané autá a príbeh. Ten mal začať zradou. Hráč bol zradený niekým, kto má blízko ku komunite pouličných závodníkov a preto aj hráč začal závodiť, prišiel do nového mesta (Fairhaven) a snažil sa tu získať peniaze a potrebné informácie. Hráč tu mal od začiatku prístup ku garáži, ktorá slúžila ako skrýša a opravovňa áut. Jeden z bossov mal jazdiť na Mitsubishi Lancer Evo X a za odmenu, keď ste ho porazili, ste získali novú zbraň – Most Wanted Tech. V príbehových dialógoch sa spomína aj únosca a Mia, zrejme tá z pôvodnej hry.

Paradoxne pritom vývoj začal v roku 2010 pod kódovým menom Hawaii a hra mala mať bližšie k Hot Pursuit, čo je vízia, ku ktorej sa nakoniec vývojári vrátili v roku 2012. Po vzore starších dielov sme mali v meste nájsť Cooldown spoty, ktoré boli dokonca prítomné aj na E3.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *