Tínedžer „omylom“ minul 13 000 dolárov na Xbox Store

Väčšinu položiek však tvorili mikrotransakcie.

NBC New York publikovala reportáž o rodine, ktorá si po 18 mesiacoch všimla, že ich syn si zakúpil do hier na Xbox One mikrotransakcie a doplnky vo výške presahujúcej 13 000 dolárov. Rodina ich požadovala späť, avšak bez úspechu: Microsoft umožňuje odvolať nákupy najneskôr do 14 dní od transakcie.

Rodina obhajuje synovo konanie tým, že nevedel, čo robí a zrejme minul peniaze v snahe urýchliť si hranie. Čo je v podstate pravda, lenže spôsob, akým to robil, nebol nevedomý: nákupy za stovky až tisíce dolárov totiž súviseli úzko s nákupom Call of Duty Points, Megalodon Shark Cash kariet v GTA Online, Robux do hry Roblox a v neposlednom rade aj V-Bucks do Fortnite.

Prevažne pritom nakupoval najdrahšie verzie položiek, ktoré sa predávajú osobitne za čiastky v rozmedzí od 100 do 200 dolárov. Takisto sa na výpise účtov od júna/června 2016 do novembra/listopadu 2017 objavujú hry vo vyšších edíciách, napríklad South Park: The Fractured But Whole (Gold Edition). Xbox Store sa samozrejme pred nákupom položiek opýta, či si chcete tovar naozaj zakúpiť.

Svoj podiel na vine však majú aj samotní rodičia: e-mailom o transakciách nevenovali pozornosť.

via NBC New York

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *