Ubisoft banuje hráčov, ktorí zneužívajú Story Creator na farmovanie XP

Assassin's Creed Odyssey Story Creator Mode

Ubisoft minulý mesiac rozšíril Assassin’s Creed Odyssey o nový Story Creator nástroj na tvorbu misií. Za ich tvorbu a hranie hráči získavali XP, čo niektorí využili na farmenie skúseností.

Takéto chovanie sa Ubisoftu nepáči a už po mesiaci spoločnosť rozdala prvé bany za zneužitie Story Creator režimu na získanie skúseností. „Tieto exploity riskujú celkové zníženie kvality, integrity a účelu Story Creator režimu a vyústili v menšej viditeľnosti kreatívnych, zábavných a úprimne fantastických komunitných príbehov, ktoré boli zverejnené,“ prehlásil Ubisoft.

Misie, ktoré boli navrhnuté účelovo tak, aby hráči farmili XP a misiu opakovali X-krát, už nebudú tolerované. Vytvorenie takýchto questov bude proti podmienkam používania. Ak by sa aj takéto questy ešte zobrazili, budú odfiltrované z ponuky systému automatických odporúčaní. Ubisoft tiež bude trestať hráčov, ktorí budú ďalej úmyselne zneužívať nástroj.

Za zmienku určite stojí, že Ubisoft predáva mikrotransakcie, ktoré sa dajú využiť aj na nákup XP boostov.

Assassin's Creed Odyssey

via Kotaku

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár