Rocket League odstráni platené loot boxy

Rocket League

Znie to ako obrovské prekvapenie, keď povážime, že Epic Games ako vydavateľ Fortnitu chce zo svojej druhej veľkej hry – Rocket League – odstrániť platené loot boxy.

Štúdio Psyonix, ktoré už teraz patrí Epicu, v krátkom príspevku uvádza, že chcú zaručiť najlepší zážitok pre všetkých hráčov Rocket League po celom svete. A preto koncom roka odstránia z hry platené loot boxy (Crates), ktoré obsahujú náhodné odmeny. Terajší systém bude v hre nahradený transparentným systémom a hráči budú vopred vedieť, čo nakupujú. Prechádza sa teda na systém, na ktorý presedlali viaceré hry. Za všetko môžeme vďačiť najmä EA a jej kauze so Star Wars: Battlefront 2, ktoré prinútilo viacerých politikov a parlamentov preštudovať, ako funguje loot box politika v hrách.

Psyonix dodávajú, že ide o zmeny podobné tým, ktoré Epic predviedol v priebehu tohto roka v prípade režimu Fortnite: Save the World. Aj po týchto zmenách však Rocket League naďalej ponúkne kopu plateného obsahu vrátane Rocket Pass Premium, DLC áut či itemov v Esports Shope.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *