Microsoft vyplatí investorov, ktorí zaplatili vývoj Wasteland 3 a Psychonauts 2

Wasteland 3 Key Art

inXile Entertainment na svoj projekt Wasteland 3 spočiatku zbierali peniaze od investorov cez crowdfundingový portál Fig. Medzičasom však Microsoft kúpil štúdio a s ním aj práva na jeho hry, ku ktorým patrí aj spomínaná.

Spoločnosť však naďalej zostáva verná starým dohodám a vyplatí investorov. Došlo však predsa len k jednej zmene a kým pôvodná dohoda platila, že investori budú dostávať peniaze priebežne po vydaní hry, Microsoft im vráti 132% investície. Znamená to teda, že z každých 1000 dolárov sa investorom vráti $1320,75 a to hneď. V konečnom dôsledku to však znamená vyššiu dividendu oproti pôvodne dohodnutej (85% namiesto 70%). Portál Fig zároveň oznámil, že Microsoft odkúpil vydavateľské práva na hru za takmer 2,3 milióna dolárov.

Wasteland 3 má naplánované vydanie na budúci rok, kedy vyjde na všetky sľúbené platformy vrátane Linuxu a PS4, a dočká sa vydania na Xbox One a Windows 10 cez službu Xbox Game Pass.

Podobná situácia nastala aj v prípade Psychonauts 2 od štúdia Double Fine, ktoré malo vydať hru ešte pod investorom Starbreeze. Ten sa však momentálne snaží vysporiadať s nezávideniahodnou finančnou situáciou a šéf spoločnosti dokonca nevylúčil ani bankrot, ak nezostane iná možnosť. Microsoft však oznámil akvizíciu štúdia Double Fine na E3 2019 a tiež kúpil vydavateľské práva na Psychonauts 2. V jej prípade dostanú pôvodní investori z portálu Fig 139% návratnosť za každých 500 dolárov. Za vydavateľské práva pri tejto hre Microsoft zaplatil zhruba 1 milión dolárov. Zmeny v dividende sú rovnaké ako pri Wasteland 3 (85% miesto 70%).

via Gamasutra (#2)

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár