Microsoft, Nintendo a Sony určili pravidlá pre loot boxy

loot boxy

Spolupráca medzi vydavateľmi herných konzol pokračuje v ďalšej záležitosti. Po tom, ako firmy napísali spoločný list prezidentovi Trumpovi kvôli chystanej 25% dani, sa spojili aj v iniciatíve proti plateným loot boxom.

V rámci kroku, ktorý americkej obchodnej komisii FTC predostrela asociácia herných vydavateľov ESA, Microsoft, Nintendo a Sony budú od vydavateľov požadovať, aby transparentne informovali o šanci na získanie jednotlivých itemov z platených loot boxov.

Spoločnosti tak budú musieť informovať zákazníkov o tom, aké majú šance na získanie vysnívaných itemov, ak si za ne budú chcieť zaplatiť. „Viacero lídrov herného priemyslu oznamuje nové iniciatívy, ktoré budú pomáhať spotrebiteľom robiť informované kroky so svojimi nákupmi, vrátane loot boxov. Veľkí vydavatelia konzol – Sony Interactive Entertainment, prevádzkovatelia platformy PlayStation, Microsoft, prevádzkovatelia Xboxu a Windows, a Nintendo, prevádzkovateľ hernej platformy Nintendo Switch – sa zaviazali k novým pravidlám platforiem, ktoré budú vyžadovať, aby platené loot boxy v hrách na ich platformách poskytovali informácie o relatívnej vzácnosti alebo pravdepodobnosti získania náhodných virtuálnych položiek. Tieto požadované informácie budú tiež aplikované do herných updatov, ak tieto pridajú do hier nové funkcie loot boxov,“ uvádza ESA na svojej stránke.

Momentálne však neexistuje presný dátum, kedy pravidlá prejdú do platnosti. Malo by sa tak však stať v roku 2020. Rovnako aj viacerí vydavatelia spadajúci pod ESA sľúbili, že pravidlá začnú dodržovať najneskôr budúci rok. Medzi partnermi nájdeme Activision Blizzard, Bandai Namco, Bethesda, Bungie, Electronic Arts, Microsoft, Nintendo, Sony, Take-Two Interactive, Ubisoft, Warner Bros. a Wizards of the Coast.

via XboxAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *