Z Minecraftu zmizli zmienky o jeho tvorcovi

Minecraft Master Collection

Odkedy Microsoft kúpil Mojang, hra od štúdia Mojang sa dramaticky zmenila a stala sa miestom pre testovanie nových technológií ako je napríklad cross-play medzi Xbox One a Nintendo Switch.

V konečnom dôsledku by však ani to všetko nebolo, nebyť švédskeho vývojára Markussa Perssona s prezývkou „Notch“. Práve zmienky o ňom však Microsoft v najnovších beta verziách hry odstránil. Dôvodom je zrejme hlásenie mnohých médií ako sú napríklad Fortune. Tie totiž upozornili na skutočnosť, že Markus „Notch“ Persson sa začal vyjadrovať kriticky voči homosexuálom.

V jednom z tweetov zároveň hlásil, že ak odmietate koncept Dňa oslavy heterosexuality (Heterosexual Pride), tak ste „zas*aná p**a a zaslúžite si byť zastrelený/á“. Práve tento a mnohé ďalšie tweety mohli byť dôvodom, prečo sa Microsoft a tím Mojangu rozhodol zmienky o otcovi hry z nej odstrániť. Šlo pritom najmä o hlášky na úvodnej obrazovke, blikajúce pod logom hry v žltom kockatom fonte. Nutno pritom dodať, že Notch sa na Minecrafte už niekoľko rokov nepodieľa.

Hra bude prístupná cez Xbox Game Pass od 4. apríla/dubna.

via WindowsCentral; Twitter

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *