Minecraft zjednocuje mobilné telefóny

Minecraft

V uplynulých dňoch sa na internete začali objavovať achievementy z rôznych mobilných verzií Minecraftu. Vlastne sa tak objavili zrazu Xbox Live achievementy pre iOS, Android, Kindle Fire a dokonca aj pre Samsung Gear VR. Zhodou náhod, súvisí to s novou aktualizáciou The Friendly Update, ktorá bude dostupná už dnes pre Pocket Edition a ktorá do hry prináša podporu Xbox Live. Vďaka serverom Xboxu bude teraz možné hrať cross-platform multiplayer bez ohľadu na to či máte iPhone alebo Android alebo niečo iné. Je to naozaj super a hlavne to umožní ľuďom budovať na cestách veľké svety, čomu napomôže aj služba Realms, čo sú vlastne servery na prenajatie. Dnes sú však zadarmo na odskúšanie, preto ak si to chcete vyskúšať, neotáľajte!

No a samozrejmosťou budú aj tie achievementy, ktoré sa budú dať získavať na telefóne a gamescore sa bude zapisovať na váš Xbox Live profil. Mobilná verzia sa tiež v nasledujúcich mesiacoch dočká podpory modov. Takže môžete napríklad do svojho sveta privolať mimozemskú inváziu.

Minecraft Pocket Edition Xbox Achievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *