Nástroje Microsoft Game Stack sú kompatibilné s PS4 a Nintendo Switch

Microsoft tento týždeň predstavil sadu vývojárskych nástrojov s názvom Game Stack. Tá okrem iného umožňuje do hier integrovať služby Xbox Live.

Nástroje sú podľa vyhlásenia Microsoftu plne kompatibilné so širokým spektrom platforiem a to nielen s konzolami Xbox a počítačmi, ale aj s mobilnými zariadeniami so systémom Android a iOS či Smart TV. Najväčším prekvapením je ale zrejme kompatibilita s konkurenčnými konzolami, kde Microsoft spomína ako Nintendo Switch, tak aj PlayStation.

Sada nástrojov umožňuje vývojárom využívať širokú škálu softvéru a služieb z dielne Microsoftu. Okrem toho, že platforma zahŕňa aj nástroje na sprevádzkovanie Xbox Live, zahŕňa aj prístup k enginu Havok a technológiám Simplygon, DirectX, Azure PlayFab, vývojárskej sade Visual Studio a tiež ku streamovacej službe Mixer. Vývojári tiež majú možnosť využívať servery Azure, na ktorých pobeží aj streamovacia služba Project xCloud.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár