Square Enix klamalo, Final Fantasy XII nebeží v 4K

Final Fantasy XII The Zodiac Age

Napriek počiatočným sľubom o tom, že Final Fantasy XII pobeží v natívnom 4K exkluzívne na Xbox One X, DigitalFoundry zistili, že to nie je pravda.

Pri svojom porovnaní zistili, že Final Fantasy XII: The Zodiac Age na Xbox One X beží v skutočnosti len v jednom z dvoch sľubovaných režimov – 1080p 60fps. PR reprezentant spoločnosti však pri ohlásení hry oznámil, že hra pobeží v natívnom 4K rozlíšení pri 30fps, čím prevýši konkurenčnú PS4 Pro. Tam hra beží v 1440p pri 30fps. A ukazuje sa, že momentálne si práve na konkurenčnej konzole vychutnáte hru v najvyššej kvalite.

Vizuálna kvalita nie je zrovna najslastnejšia ani na Nintende Switch. Na to, že ide o prenosnú konzolu, je to fajn, ale hra utilizuje dynamické rozlíšenie pri 30fps, kde prakticky neustále beží v rozlíšení slabšom, než 1080p na televízii a 720p v handhelde.

Prekvapením však je, že napriek tomu, že Square Enix nespomínalo podporu 4K rozlíšenia v remastri Final Fantasy X/X-2, tieto hry bežia na Xbox One X v natívnom 4K rozlíšení pri 30fps. Naskytá sa teda možnosť, že Square Enix sa jednoducho mohlo pomýliť a malo propagovať 4K pri X/X-2 a 60fps pri XII. Ono, keď si vlastne človek uvedomí, že za pár mesiacov vydavateľ vydal šesť Final Fantasy hier na Xbox a Nintendo, veľmi nás to neprekvapuje.

via Gearnuke

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *