Toto je Lamborghini Centenario, hlavná hviezda Forzy Horizon 3

Lamborghini Centenario

Microsoft už dnes potvrdil novú Forzu a aj keď nepovedal, ktorý diel to bude, prezradil, ktoré auto bude najdôležitejšie. Bude ním Lamborghini Centenario, špeciálny limitovaný kus vydaný pri príležitosti 100. výročia automobilky. Ktorá v podstate začala svoju púť výrobou traktorov a k výrobe športiakov sa dostala až v momente, kedy Ferrari urazilo Ferrucia Lamborghiniho. No a výsledok poznáme veľmi dobre a je veľmi pekný.

Po 100 rokoch tak prichádza na svet model postavený priamo na staršom Aventadore LP700-4 a pozostatky staršieho dizajnu je vidieť aj napríklad na svetlách, ale aj na kapote. Telo však obsahuje podstatne viac otvorov, ktoré slúžia na pretekanie vzduchu. Okrem toho sa vzadu nachádza spoiler, ktorý sa automaticky vysunie v prípade, že s Lambom prekročíte určitú rýchlosť. Ale to už poznáte celkom dobre z Forzy. Centenario vychádza len v jednej farebnej kombinácii, čo sa premietne pravdepodobne aj do hry. Karoséria bola vyrobená z karbónovej vlákniny a to je veľmi dobre vidieť na typickej textúre, ktorou je potiahnutá väčšina exteriéru.

Lamborghini Centenario v sebe ukrýva rovnaký motor ako Aventador, čiže V12 s objemom 6,5 litra. Jeho výkon je však oproti Aventadoru vyšší – 760 koní, 560kW. Pre porovnanie LP700-4 mal 700 koní / 514kW výkon. V reálnom živote je dôležitá aj informácia o prevodovke. Jedná sa o robotizovanú, manuálnu ISR prevodovku. To však, pokiaľ hráte Forzu s automatikou, nebudete veľmi potrebovať vedieť. Čo si ale zrejme pri hraní všimnete, je zatáčanie zadnej nápravy.

A koľko, že to to Centenario stojí? Cena je 2,2 milióna euro, ale aj keby ste toľko mali, už si ho nekúpite. Lamborghini ho totiž vypredalo skôr, než ho odhalilo!

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *