Microsoft a Sony chcú presunúť časť výroby konzol z Číny do iných krajín

PS4 Pro vs Xbox One X

O americkom prezidentovi Donaldovi Trumpovi by sa dalo povedať, že má erotické ruky: čo chytí, to po**be.

Vo svojej osobnej ekonomickej vojne, ktorú vedie proti Číne, dávnejšie vyhlásil, že zaťaží aj predaj konzol prídavnou 20% daňou. Na to by sme samozrejme doplatili všetci, keďže táto 20% daň by sa odrazila na vyšších cenách súčasných aj budúcich konzol. Microsoft, Sony a Nintendo už medzičasom napísali Trumpovi otvorený dopis, v ktorom zaujali k rozhodnutiu striktne negatívny postoj.

Okrem toho však Microsoft a Sony plánujú, v rámci udržania rozumných cien konzol, presunúť svoju výrobu inde. Tvrdí to japonský server Nikkei, ktorý vraví, že viaceré americké firmy chcú zredukovať produkciu hardvéru v Číne, aby sa vyhli výraznému predraženiu produktov, ktoré vyrábajú.

Okrem Microsoftu a Sony, dvoch konzolových gigantov, už prvý krok spravilo Nintendo, ktoré presunulo časť výroby do niekam inam do juhovýchodnej Ázie. Pravdepodobne do Vietnamu, ktorý už teraz vyrába množstvo produktov Samsungu. Nintendo tu však bude vyrábať svoje dva nové Switche, jeden s vyšším výkonom a druhý menší a čisto prenosný.

Našťastie to vyzerá, že americké firmy nechcú zaťažiť zvyšok sveta a tak chcú presunúť len tú časť výroby, ktorá je určená pre americký trh. Čo znamená zhruba 30% výroby.

via GamesIndustry.biz

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *