Devkit nového Xboxu nesie názov Anaconda

Xbox Logo
Microsoft sa drží zaužívaných názvov a tak ako vývojové kity Xbox One niesli mená podľa plazov (s výnimkou škorpióna), tak sa v tomto mene nesie aj budúca konzola.

Tá podľa Jeza Cordena nesie meno Anaconda podľa obrovského hada. Pôvodná verzia Xbox One niesla pre zmenu označenie Durango a za ňou nasledovala vylepšená verzia (S?) s názvom Chuckwalla. Jedná sa teda opäť o plazy, čo môže tiež symbolizovať pokračovanie v zaužívanom a zachovanie plnej spätnej kompatibility s Xbox One. Tá by vzhľadom k popularite služby na terajšej konzole bola prakticky nemysliteľná.

Samotná next-gen iniciatíva nesie pre zmenu názov Project Scarlett. V rámci neho sa dočkáme viacerých konzol, čo v tomto prípade zahŕňa hlavnú konzolu (Anaconda), streamovaciu krabičku závislú na xCloude a samotnú streamovaciu službu Project xCloud. Veľkú rolu v tom tiež zohráva Xbox Game Pass, ktorého mobilná aplikácia zrejme bude slúžiť aj na streamovanie hier na mobily.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *