Microsoft chystá novú generáciu konzol Scarlet

Xbox One Project Scorpio
Microsoft behom včerajšej E3 konferencie potvrdil vývoj novej Xbox konzoly, ktorá bude viacmenej nástupcom dnešného Xbox One X. V prípade chystanej konzoly môžeme oprávnene hovoriť o konkurencii pre chystaný PlayStation 5.

Podľa informácií, ktoré obdržali zahraničné servery Thurrott a GameInformer, by sa malo jednať o celú generáciu zariadení, ktoré sa od seba budú líšiť hardvérom a exkluzívnymi funkciami. Nesú pracovné označenie Project Scarlet a prvá konzola z tejto série by mohla byť uvedená na trh zhruba v rovnakom čase ako PlayStation 5. Sony ho plánuje uviesť niekedy okolo roku 2021 a môžeme sa domnievať, že aj Scarlet sa dostane na trh v tomto čase.

Za zmienku stojí aj to, že Microsoft o ďalšej generácii konzol hovorí celkom otvorene a ľahkovážne. Mohlo by to totiž znamenať, že jeho nextgen bude iný. Že si zachová spätnú kompatibilitu a že aj tituly, ktoré budú určené primárne naň, budú naďalej hrateľné na Xbox One a Xbox One X. Jednoducho, že pôjde o upgrade na spôsob smartfónov, kde nezáleží na zariadení, ale na obsahu, ktorý na ňom máme. A to v tomto prípad platí aj o exkluzivitách, do ktorých bude Microsoft nalievať veľké peniaze. Veď len včera sa Microsoft Studios rozšírili o 5 štúdií!

Xbox Scarlet Teaser

via Thurrott; GameInformer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Tři roky je tak akorát čas na výměnu. Mně tohle maximálně vyhovuje. Novou konzoli si pak nachystám na Halo, Cyberpunk a TES VI

Pridaj komentár