Nový Xbox môže ponúknuť samostatný fyzikálny čip

Havok

Zatiaľ to vyzerá, že nová generácia konzol prinesie predovšetkým nárast výkonu, ale objavujú sa špekulácie, podľa ktorých môže next-gen priniesť aj rôzne menej nápadné inovácie.

Zatiaľ čo v prípade PlayStation 5 sa hovorí o schopnosti posúdiť hráčove zručnosti s pomocou AI, v prípade Xboxu by vývojári mohli mať o niečo ľahší vývoj hier. Podľa nového patentu totiž Microsoft môže v budúcom Xboxe ukrývať dedikovaný čip pre výpočet fyziky v hrách. Znamená to, že fyziku by mal na starosti menší, samostatný procesor, čo by však umožnilo využiť výkon CPU v ešte väčšej miere a na iné úkony.

Čo sa fyzikálneho enginu týka, Microsoft by mohol čip navrhnúť pre prácu so svojim vlastným Havok enginom. Najväčšiu popularitu mal v minulej generácii konzol, no aj v súčasnosti ho využíva niekoľko hier vrátane popredných PS4 exkluzivít ako sú Horizon: Zero Dawn, Detroit: Become Human či Marvel’s Spider-Man.


Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *