Gears Tactics vyjdú aj na Xbox, tvrdí Rod Fergusson

Gears Tactics

Jedna vec, na ktorú nám Microsoft doposiaľ neodpovedal, bolo, či strategický titul Gears Tactics uvidíme aj na Xboxe.

Hra bola totiž oznámená len pre PC, ale vzhľadom k dostupnosti hier typu Halo Wars sa naskytla otázka, či Microsoft nepripravuje stratégiu aj na Xbox. Viac svetla do tejto témy priniesol sám šéf The Coalition, Rod Fergusson. Na Twitteri sa s fanúšikmi podelil o to, že áno, Gears Tactics sú v príprave pre Xbox. Nepovedal však, či pôjde ešte o Xbox One, alebo už o Scarlett. Domnievame sa však, že vzhľadom k vydaniu v roku 2020 alebo 2021 pôjde o cross-gen titul pre obe konzoly.

Rovnako tak potvrdil, že Gears Tactics vyvíja štúdio Splash Damage, ktoré pomáhalo aj pri vývoji multiplayeru Gears of War 4 a Gears of War: Ultimate Edition. Hra je teda vo veľmi dobrých rukách a veríme, že štúdio s ňou odvedie skvelú prácu. Či sa hra zaradí medzi velikánov typu Age of Empires, je ale zatiaľ otázne. Potenciál tu je.

Gears Tactics bude ťahovou taktickou stratégiou, ktorá kombinuje rýchlu brutálnu akciu typickú pre GoW a storytelling postavený na jednotlivých postavách. Nebude chýbať ani customizácia tímov, upgradovanie zbraní a obrovské boss fighty. Zároveň ide o prvú hru zo série Gears šitú na mieru pre PC.

via Gematsu.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *