Phil Spencer hovorí o Ryse 2 a pripravovaných RPG

Ryse Son of Rome
Šéf hernej divízie Microsoftu Phil Spencer opäť komunikoval cez Twitter. Tentoraz čelil otázkam najmä o nových hrách a či môžeme rátať s novou hack’n’slash hrou. Napríklad Ryse 2.

Spencer priznal, že s hrou Ryse: Son of Rome z roku 2013 bol osobne veľmi spokojný a je rád, že s ňou boli radi aj iní hráči. S jeho pokračovaním to však nie je také jednoduché. Dôvodom, prečo Ryse 2 dodnes nevyšlo, je skôr kombinácia faktorov. Dodáva však, že žáner hack-n-slash akcie je niečo, čomu by sa Microsoft mohol venovať viac. Je preto možné, že aj keď sa v budúcnosti nedočkáme pokračovania tejto hry, uvidíme niečo iné. Je tiež faktom, že niektorým značkám sa jednoducho nedá spraviť pokračovanie – jednou z nich je aj Alan Wake.

Podľa neho je však dôležité investovať viac do hier, do tímov a dávať im dostatočnú podporu na to, aby vytvárali hlboké svety so zaujímavými príbehmi a postavami. Platí však, že im treba dať čas. To isté platí aj o odhodlaní uviesť novú RPG. Na istý tweet, ktorý hovoril o potrebe uviesť viac first-party RPG na Xbox, odpovedal jednoducho: Áno. Tweet tiež pripomína značky ako boli Mass Effect, KOTOR, Jade Empire, Fable a Deus Ex, ktoré začali práve na Xboxe.

Zdá sa však, že na Xbox E3 konferencii uvidíme niekoľko nových JRPG. V diskusii tiež prehlásil, že by rád uvidel niektoré ďalšie značky od Segy na Xboxe – napríklad Yakuzu. Už teraz je však potvrdené, že na Xbox vychádza Valkyria Chronicles 4. Spencer sa tiež vyjadril k dvom veciam – odstráneniu PIP módu a budúcnosti Game Pass členstva. K prvej veci vyhlásil, že si je vedomý popularity PiP funkcie, ale bolo treba uvoľniť viac RAM a výkonu na hry. K predplatnej službe povedal, že tím hľadá rôzne formy členstva Game Pass. Tým sa majú na mysli napríklad rôzne kombinácie so zlatým členstvom alebo členstvá na dobu dlhšiu, než 1 mesiac.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *