Playground Games najali nových vývojárov z Rockstaru a Ubisoftu

Playground Games

Zatiaľ čo The Initiative má momentálne plné ruky práce s preberaním vývojárov God of War pod krídla Microsoftu, Playground Games naberajú posily inde.

Novinku poodhalil Nick Duncombe, ktorý pracuje v Playground Games ako HR manažér, teda spravuje ľudské zdroje. Poodhalil, že do RPG tímu Playground Games pribudli tri nové mená. Michael Leone prichádza z Rockstar San Diego ako hlavný technický dizajnér a Neil Davies z Rockstar North prichádza do Playground ako hlavný lightning artist hry. Znamená to, že bude mať na starosti prácu so svetlom v hre a bude mať významný podiel na výslednom grafickom zážitku. Napokon, Tom Maddocks zo štúdia Ubisoft Massive (The Division 2) bude pracovať ako zvukový dizajnér druhého stupňa.

Niel Davies pracoval v Rockstari na rovnakej pozícii a podieľal sa aj na vývoji Red Dead Redemption 2. Táto hra bola všeobecne hodnotená dobre pre svoju grafiku a svetlohru, takže Davies nám svoj talent už predviedol v praxi. Jeho kolega Leone sa taktiež podieľal na RDR2 a zo štúdia odišiel len krátko po vydaní hry. Pozoruhodné portfólio hier má na konte aj Maddocks, ktorý vystriedal viacero štúdií a viacero hier. Pracoval napríklad na The Division 2 (Ubisoft), PlayStation VR Worlds (Sony) a Fable Legends.

Nick Duncombe HR Playground Games

via TrueAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *