Playground Games nabrali bývalých vývojárov z Rockstaru a Star Citizen

Playground Games

Playground Games v uplynulých dňoch do svojich kruhov privítali dvojicu nových vývojárov so skúsenosťami s vývojom veľkých titulov.

Prvým, kto sa dostal do kruhov Playground Games, je Nathan Buchanan, bývalý vrchný tester z Rockstar Games. V štúdiu, ktoré nám prinieslo štyri diely Forzy Horizon 4, bude mať na starosti rolu asociatívneho producenta novej Forzy Horizon pre Project Scarlett. Aspoň to vyplýva z tvrdenia, že robí v tíme Forzy a z pracovných ponúk, ktoré toto štúdio vyvesilo na stránku. Tím Forza Horizon momentálne hľadá najmä arťákov, ale aj programátorov a environment artistov pre budúci AAA projekt.

Rovnako tak však hľadajú nového art manažéra pre chystaný akčný RPG titul s otvoreným svetom. Jedná sa o druhý tím, ktorý vyvíja zatiaľ neohlásený projekt pre budúcu generáciu konzol. Viaceré zdroje však naznačujú, že pôjde o nové Fable. Do tohto tímu sa dostal aj Matthew Lightfoot ako producent. Máme tu však menší dôvod na obavy, pretože Lightfoot pracoval na hre Star Citizen – ktorej vydanie je aj po rokoch stále v nedohľadne a čoraz viac ľudí je sklamaných z toho, ako vývoj hry (ne)napreduje.

Via RespawnFirst (#2)

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár