Gears Tactics priblížené, vychádza v apríli na PC

Gears Tactics

Microsoft využil The Game Awards na to, aby nečakane oznámil svoju novú generáciu konzol Xbox Series X a spolu s ňou ukázal aj novú singleplayerovú exkluzivitu, Hellblade 2. Nebola to však jediná hra, ktorú spoločnosť oznámila. PC hráči sa totiž mohli pokochať prvým pohľadom na Gears Tactics.

Microsoft priblížil, že nová ťahová stratégia na štýl XCOM-u sa bude odohrávať 12 rokov pred udalosťami prvej hry. Začína v dobe, kedy mestá na planéte Sera začínajú podliehať nečakanej hrozbe z hlbín planéty, hordám Locustov. V situácii, kedy ani vláda nevie, čo má robiť, je len na skupine preživších, aby vrátili ľudstvu nádej. Hráči sa budú musieť vysporiadať so značnou presilou a v roli Gabea Diaza budú musieť naberať a riadiť tím Gearsov, aby porazili Ukkona, zloducha, ktorý vytvára monštrá bažiace po zničení ľudstva.

Hra bola prvýkrát ohlásená na E3 2018, kde sme z nej mohli vidieť prvých pár sekúnd gameplayu. Teraz už máme možnosť vidieť prvý skutočný trailer a rovno sme sa dozvedeli, kedy si hru zahráme. Zatiaľ to však bude len na PC. Hra bude dostupná od 28. apríla/dubna 2020 na Steame a Windows Store, ako aj cez Xbox Game Pass. Rod Fergusson potvrdil, že hra dodatočne vyjde na Xbox. Neprezradil už ale, na ktorý. Na hre spolupracujú štúdiá The Coalition a Splash Damage.

K ďalším pozoruhodným informáciám patrí, že hra ponúkne vyše 40-hodinovú kampaň a žiadne mikrotransakcie. Podľa tvrdenia Roda Fergussona by malo ísť o čisto singleplayerovú hru bez online multiplayeru a všetky veci okolo customizácie odomknete výhradne hraním hry. Jedinou výnimkou je Thrashball Cole balíček skinov ako predobjednávkový bonus. Tento balíček vám odomkne špeciálny skin Cole Train pre Augusta Coleho so vzácnymi schopnosťami. Balíček môžete získať aj vtedy, ak si hru zahráte cez Game Pass do 4. mája/května.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár