Xbox Series X umožní mať spustených viac hier naraz

Xbox Series X

Jednou z praktických noviniek v tejto generácii konzol bola možnosť pozastaviť hru, no nechať ju spustenú na pozadí v prípade, že sa človek rozhodne vypnúť konzolu alebo prejsť z hry na nejakú aplikáciu, napríklad YouTube.

Funkcia je však len tak dobrá, ako hardvér vovnútri konzoly a tak sa z času na čas stane, že aj keď hráč len pozastaví hru, po dlhšej dobe a viacerých otvorených aplikáciách sa hra jednoducho vypne a je treba ju zapnúť znovu. To by sa však už pri Xbox Series X nemuselo diať. Partnerský šéf programového manažmentu v tíme Xbox Jason Ronald vraví, že dokonca budeme môcť mať spustených viacero hier naraz:

Dnes máme možnosť okamžite pokračovať v hre, ktorú ste naposledy hrali. Prečo to nemôžeme mať u viacerých hier? Mnohí hráči sa rozhodnú hrať naraz viac hier, s možnosťou prepínania sa medzi nimi; sú to veci, ktoré môžeme urobiť na úrovni platformy, aby sme zlepšili herný zážitok. Je to naozaj o tom, aby sme zaručili, že budeme tráviť menej času čakaním a viac času hraním, pretože to je v konečnom dôsledku to, čo všetci chceme od našich konzol a služieb.

via Gamespot

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Tohle není vůbec špatná věc: rád hraní střídám s youtube, nebo si nechám (jako relax) na pozadí nějakou indie záležitost

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *