Aaron Greenberg: Project Scarlett sa zameria hlavne na výkon CPU

Veľtrhu Gamescom 2019 sa účastnil aj generálny manažér Xboxu, Aaron Greenberg. A ako to už býva, od novinárov padli otázky aj na next-gen konzolu Project Scarlett.

Project Scarlett

Project Scarlett by podľa neho mala do istej miery pripomínať rovnakú evolúciu, akou bol Xbox One X v porovnaní s pôvodnou Xbox One konzolou. Zásadným rozdielom pri týchto konzolách však bude nárast výkonu CPU, nie GPU.

Máme veľmi dobrý pocit z práce, ktorú sme odviedli pri Xbox One X, a rovnaký tím, ktorý ho vybudoval, tiež buduje Project Scarlett. Dnes vidíme obrovský upgrade GPU – môžete hrať v 4K, a máte kopu ďalších benefitov, štruktúru operačnej pamäte a tak ďalej. Myslím si, že u ďalšej generácie uvidíte veľký upgrade CPU, pretože sa chceme uistiť, že konzola nebude mať žiadne kompromisy pri framerate. Ano, dokážeme hrať v 4K, ale tiež môžeme dosiahnuť snímkovanie do 120fps. Myslím si, že tieto možnosti budú niečím, čo dnes ľudia nevidia. A potom tu je vysokorýchlostné, okamžité hranie vďaka SSD, ktoré nám umožňuje okamžite pokračovať, dostať sa do hier a hrať ich bez loadingov a loading screenov, ktoré existujú dnes. To bude obrovská zmena.

Aaron Greenberg pre OXM

via GamesRadar

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár