Microsoft klepne po prstoch špekulantom, Zlaté členstvo budú mať len autorizovaní predajcovia

Xbox Live Gold
Máme to v náture. Keď sa dá niečo zohnať za lacnejšie, tak ponuku využijeme, aj keď predajca nemusí byť zrovna poctivý. A tak sa môže stať, že niekto si kúpi Zlaté členstvo o polovicu lacnejšie a zistí, že dostal použitý kód, zdieľaný účet alebo faktúru z Panamy.

Takéto praktiky v konečnom dôsledku len okrádajú firmy, vývojárov (Games with Gold) a v neposlednom rade aj štát, ktorý pre zmenu okráda nás. Je to ale v konečnom dôsledku podvodná schéma a proti nej chce Microsoft bojovať na svojej strane. Práve preto plánuje v dohľadnej dobe ukončiť distribúciu zlatého členstva Xbox Live vo fyzickej podobe, a prejde na digitál.

To ale neznamená, že by možnosť kúpiť si zlaté členstvo v kamennom obchode alebo v obľúbenom e-shope zmizla nadobro. MS vie, že ľudia sa boja ťukať do počítača údaje z platobnej karty. Svoj podieľ majú na tom aj sledovacie aféry zo strany NSA a CIA, ktorá si vzala za obeť aj ambiciózne plány s Kinectom. Microsoft preto umožní naďalej nakupovať Xbox Live Gold v obchodoch, bude to ale fungovať inak.

Games with Gold

Microsoft totiž bude predávať členstvo len cez spriaznené obchody, kde bude ich systém napojený na databázu spoločnosti. A keď si niekto kúpi zlaté členstvo v predajni, dostane ho vytlačený na bločku. Tento systém majú niektorí predajcovia už teraz. Presun na modernú infraštruktúru však nie je najjednoduchšia záležitosť a preto má celá vec pomalší nábeh. Na našom území by sa celá vec mohla dokončiť už do konca roka.

Taktiež sme získali informácie, že Microsoft chce prostredníctvom autorizovaných predajcov začať distribuovať Xbox Game Pass. Toto členstvo by malo byť k dispozícii v mesačnej, trojmesačnej a ročnej podobe za zvýhodnenú cenu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Zjednodušit systém nebude na škodu. Velice nerad platím kartou (jsem asi stará struktura). Skyrim ve slevě jsem koupil přes kupón zakoupený na benzince. Měli jediný a podle slečny prodavačky jsem první, kdo si něco podobného koupil. Aktivace nebyla zrovna nejjednodušší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *