Takto vznikala legendárna mapa Dragon Valley pre Battlefield 4

Battlefield 4 Legacy Operations

Battlefield 4 je, aj napriek tomu že vyšiel Hardline, veľmi populárnou hrou o ktorú sa EA stará rovnako dobre ako keby vyšla nedávno. Dokonca sa dá povedať, že sa o ňu stará ešte lepšie, pretože tento rok vydala zopár balíčkov, ktoré síce ponúkajú menej obsahu ako predošlé, ale sú zadarmo. Jedným z nich je aj čerstvo vydaný balíček Legacy Operations, ktorý dá hráčom možnosť vyblázniť sa na najväčšej mape v histórii celej série, Dragon Valley.

Mapa sa objavila v legendárnom Battlefielde 2 a pretože sa zaradila medzi najpopulárnejšie mapy v histórii série, tvorcovia sa rozhodli pretvoriť práve ju do next-gen podoby. Mapa spĺňa všetko, čo od nej DICE očakávalo a teda po dobu štyroch mesiacov ju intenzívne testovali a vytvorili modernizovanú podobu, predsa len sa Battlefield 4 odohráva v inom časovom období než 2-ka. Mapa sa tak v skutočnosti dočkala výraznejšej zmeny, než by ste čakali a nejedná sa len o repliku. Medzi zaujímavé novinky patrí vrstva oblakov oddeľujúca vzduch od zeme. Jej vydaniu potom predchádzadlo dlhodobé testovanie, ktoré si vraj užili aj tí členovia tímu, ktorí BF2 nikdy nehrali.

Mapa je dostupná len pre nové konzoly a PC, vzhľadom k jej obrovským rozmerom. Dokonca je tak obrovská, že takmer prekračuje limity enginu Frostbite 3, na ktorom Battlefield 4 beží. Nakoniec tvorcovia odporúčajú, aby hráči vyskúšali Rush a možnosť opraviť mosty.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *