5 hier pre Xbox One, ktoré nepatria pod Vianočný stromček

Xbox One neodporucane hry Vianoce 2015

Vianoce sú obdobím, kedy môžu všetci dostať pekné darčeky, ale zároveň sa môže stať, že dostanete niečo, čo nechcete. Aby ste takýmto problémom a nedopatreniam predišli, minimálne v prípade, že vyberáte hru pre Xbox One, rozhodli sme sa vám pomôcť sériou článkov, v ktorých vyberáme niekoľko titulov, aby sme vám uľahčili výber tej správnej hry. Vybrali sme preto 5 hier, ktoré určite potešia a o ktorých si môžete prečítať priamo tu. Na výber je však aj veľa iných zaujímavých hier, no bohužiaľ sa objaví aj zopár takých, ktoré nepotešia. Práve preto sme sa rozhodli pripraviť článok, v ktorom vám ukážeme 5 hier, ktorým by ste sa mali určite vyhnúť, samozrejme aj s odôvodnením, prečo.

Tony Hawk’s Pro Skater 5

Poznáte ten pocit, keď bolo niečo kedysi skvelé, človek sa u toho vedel poriadne zabaviť, ale zrazu príde niečo, čo zničí všetky dobré spomienky? Nuž, presne tak dopadol Tony Hawk’s Pro Skater 5. Boli roky, kedy bol Tony Hawk fenoménom mládeže, ktorá ho „žrala“ nielen kvôli jeho schopnostiam na skateboarde, ale aj kvôli tomu, aké skvelé boli hry s ním. Ibaže to bolo pred niekoľkými rokmi a keď sa Activision rozhodol, že sa skateboardovanie vráti na Xbox One, ešte nikto netušil, že niečo môže dopadnúť tak zle. Pro Skater 5 bohužiaľ patrí medzi najhoršie tituly tejto generácie konzol a bude oveľa lepšie, keď sa vrátite ku Skate 3 od EA. Je to síce staršia hra, ale ešte tento mesiac bude kompatibilná aj s Xboxom One.

Dark Souls II: Scholar of the First Sin

Neodporúčame už len z dôvodu, ako veľmi vie táto hra nahnevať. Tvorcovia majú zjavne úplne iné predstavy o obtiažnosti a Dark Souls II je skutočne obtiažna hra. Obtiažna a ak nechcete, aby sa Vianoce niesli v duchu nadávania a rozbíjania všetkých neživých predmetov, potom by ste sa mali DS2 určite vyhnúť, bez ohľadu na to, ako dobrá hra to je. Ak ale náhodou poznáte človeka, ktorý má vyváženú osobnosť a nenahnevá ho len tak niečo, potom ho môže hra zaujať.

Minecraft: Story Mode

Minecraft je hit, tak prečo by ste nemali kupovať príbehovú časť? Jednoducho preto, že ide naozaj o príbeh. Jedná sa totiž o jednu z mnohých hier od Telltale, ktoré sú známe tým, že sa viac pozeráte ako hráte. A inak to nie je ani v prípade Minecraft: Story Mode, ktorý síce ponúka dobrý príbeh, ale väčšinu času budete jesť popcorn / nachos so syrom a sem-tam niečo stlačíte. Plus, dnes sú dostupné len dve z piatich epizód, takže na dopozeranie príbehu bude treba ešte nejaký čas čakať.

Screamride

Existujú hry, ktoré majú veľkú reklamu, ale výsledok je taký, že jediné, čo si z nich ľudia pamätajú, je len tá reklama. Nuž, podobne to dopadlo aj so Screamride, ktorý vyzeral ako ambiciózny titul, v ktorom môžete spolu s priateľmi vytvárať rôzne zábavné dráhy a skúšať ich. Ibaže nájsť priateľov, ktorí by ju s vami hrali, bude pomerne náročná úloha – podľa viacerých totiž hra začne po čase nudiť. Namiesto nej je teda vhodnejšie navštíviť skutočný zábavný park, v ktorom síce budete len deň, ale radi by ste sa tam vrátili a zopakovali si niektoré zo svojich obľúbených atrakcií.

Grand Theft Auto V

Vieme, že ide o jednu z najobľúbenejších hier na trhu a máme ho radi aj my. Ale práve jeho popularita je dôvod, prečo by ste ho mali tieto Vianoce skôr vynechať. Pretože hra vyšla pôvodne pred dvomi rokmi na Xbox 360 a PS3, existuje veľmi veľká šanca, že hráč už túto hru dávno dohral. Z vlastnej skúsenosti vieme navyše potvrdiť, že zopakovať si hru v novšom grafickom kabáte s pár bonusmi už (bohužiaľ) nie je taká suprová vec a skôr má človek pocit, že hru dávno hral. Nehovoriac o tom, že pohľad z prvej osoby častokrát inklinuje k tomu, aby ju hráč hral ako Battlefield a teda bude veľakrát stláčať (Y) pre zmenu zbrane, no v GTA-čku toto tlačidlo slúži na nastúpenie/vystúpenie z vozidla. Samozrejme, ak náhodou niekto vo vašom okolí GTA V nehral, potom vrelo odporúčame!

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *