Demon’s Souls alebo Bloodborne na Xbox One? Nie je to vylúčené

Dark Souls

Sága ultra-ťažkých hier od Hidetaka Miyazakiho je u konca a tak si ju môžeme zhrnúť. Za posledné roky majster Miyazaki vydal 5 hier, z čoho 3 vyšli aj na Xbox. Samozrejme, hovoríme tu o sérii Dark Souls a o hrách Demon’s Souls a Bloodborne.

Práve tieto dve sú exkluzivitou pre PlayStation, ale je jasné, že nemusia ostať len na tejto jednej platforme. Miyazaki v rozhovore pre Polygon povedal, že ak by sa ešte k sérii „Souls“ vrátil, už by nepriniesol ďalšie pokračovanie, ale len HD remake existujúcej hry. Ako už vieme, tak prvý Dark Souls si vďaka spätnej kompatibilite vieme zahrať aj na Xboxe One, druhý máme dostupný vo vylepšenej podobe priamo na Xbox One a tretí diel vyšiel už len na moderný hardvér. Na novom železe sme však ešte nevideli Demon’s Souls, čo je hra, vďaka ktorej vznikli Dark Souls. V redakcii sa preto prikláňame skôr k možnosti, že by From Software mohli pracovať práve na remastri tejto hry.

Miyazaki však už sériu pokladá za ukončenú a neráta s tým, že by sa k nej oni ešte niekedy vracali s novým pokračovaním. „Dark Souls 3 bude mať niekoľko DLC, podobne ako predošlé hry. Ale absolútne teraz nemáme v pláne žiadne pokračovania, spin-offy alebo tie-iny. Nemôžem ale s istotou povedať, že je tu nulová šanca pre návrat. Ak by mi napríklad o 5 rokov niekto z From Software povedal, „prosím ťa, nechaj ma spraviť ďalšiu Dark Souls hru“, potom by som nevylúčil možnosť, že by moji ľudia začali pracovať na novom projekte.“ V budúcnosti sa tak môže niečo, čo nejak súvisí s Dark Souls, alebo inými hrami z tejto série, objaviť.

via Polygon

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *