Tvorcovia Rocket League: Hráči musia dokopať Sony, aby povolilo crossplay

Rocket League

Oznámenie o cross-platform multiplayeri v hrách medzi Xbox One, Nintendo Switch a ďalšími platformami spustilo lavínu negatívnych reakcií voči Sony. To totiž odmietlo vstúpiť do partie a okomentovalo to trápnou výhovorkou. Nesúhlasia s ňou médiá, hráči ani vývojári.

Najnovšie sa k veci ozvalo štúdio Psyonix, tvorcovia hry Rocket League. Tá je totiž druhou, ktorá bude podporovať prepojený multiplayer medzi platformami. Sony pritom argumentovalo, že ono nechce spolupracovať s Microsoftom a Nintendom, lebo musia chrániť mladších hráčov pred externým vplyvom.

Paradoxne pritom nemá problém podporovať cross-platform multiplayer medzi PS4 a PC v hrách ako Final Fantasy XIV alebo Street Fighter. Aby toho nebolo málo, už dnes funguje takýto multiplayer pri PS4 verzii Rocket League – dá sa však hrať len proti hráčom na PC.

Final Fantasy XIV

„Z nášho pohľadu, keď PlayStation už teraz umožňuje hrať po sieti s PC, ktoré má najmenej zabezpečený multiplayer, tak teoreticky by bolo fajn podporovať MP aj s Xboxom a Nintendo Switch,“ povedal viceprezident štúdia Jeremy Dunham. „Sú to oveľa lepšie regulované siete. O túto obavu je už dávno postarané,“ dopĺňa. A má pravdu, pretože Xbox Live je na tom z hľadiska bezpečnosti na podstatne vyššej úrovni, než PSN.

Dunham však apeluje na hráčov, aby oni pravidelne prizvukovali Sony, že chcú takýto multiplayer: „O tom je hranie hier. Hranie je o komunite. Preto je len na hráčoch, aby pretlačili Rocket League a Minecraft na PS4 a aby ostatné firmy spravili to isté. Pomôžte nám, vývojárom, splniť tieto predstavy“.

via VG247

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *