Epic Games kupujú tvorcov Rocket League, Psyonix

Rocket League

V dobe, kedy sa PC hráči sťažujú na to, že čoraz viac veľkých hier prechádza zo Steamu na Epic Store, prichádza ďalšia veľká správa: Tvorcovia Fortnitu kupujú štúdio Psyonix, tvorcov Rocket League.

Ani jedna strana zatiaľ nepotvrdila čiastku, za ktorú k akvizícii došlo, ale mohli by sme sa to dozvedieť už do prvej polovice júna/června 2019, dokedy by malo dôjsť k uzavretiu všetkých náležitostí.

V rámci partnerstva sa očakáva príchod Rocket League zo Steamu na Epic Games Store. Štúdio očakáva, že akvizícia zlepší jeho spoluprácu s komunitou, ktorá je pre Rocket League vrcholne dôležitá. V najbližšej dobe by malo všetko fungovať po starom, teda hra bude dostávať pravidelné updaty s novými funkciami, obsahom a spôsobmi, ako hru hrať. Ukážkou toho je napríklad cross-play a cross-party medzi konzolami a PC.

Akvizícia pomôže v budovaní Rocket League Esports iniciatívy, v rámci ktorej bude mať štúdio k dispozícii viac zdrojov na rozvoj kompetitívnej stránky hry. Mimo iného by sa už v blízkej budúcnosti malo konať finále 7. sezóny Rocket League Championship Series (RLCS) v Prudential Center v Newarku (New Jersey). To sa koná v čase od 21. do 23. júna/června.

via Psyonix

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár